Вашингтон готується до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, запланованої на 20 січня. У місті зводять барикади довгола Капітолію та формують окремі кілька входів на його територію для гостей церемонії.
Відповідно до прогнозів погоди, очікується, що це буде найхолодніший день інавгурації з моменту другої присяги Рональда Рейгана в 1985 році, коли позначка термометра впала до -7 С, пише Politico.
Очікується, що сотні тисяч людей наповнять Національну алею (National Mall) біля капітолія, щоб побачити, як Трамп складе свою другу присягу. Їм радять одягнути теплий одяг та навіть взяти з собою грілки для рук.
За інформацією видання The Hill, Трамп запросив багатьох гостей з-за кордону, зокрема, лідера Китаю Сі Цзіньпіна та прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
Чинний президент США Джо Байден раніше заявив, що відвідає інавгурацію свого наступника. А речниця Білого дому Карін Жан-П’єр під час свого останнього брифінгу для преси у Білому домі зауважила, що Байден мав намір забезпечити плавну передачу влади та відвідати інавгурацію, “чого сам він не отримав у 2021 році” від Трампа.
Колишній президент Барак Обама також обіцяв відвідати церемонію, але без дружини. Пояснень відсутності Мішель Обами не було озвучено. Минулу інавгурацію так само не відвідала, порушивши усталену традицію, перша леді Меланія Трамп, як і сам Дональд Трамп також.
Не прийде на церемонію і колишня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі. Раніше вона відвідала 11 церемоній інавгурації, включаючи першу церемонію інавгурації Трампа в 2017 році. Її офіс не надав пояснення відсутності, але, нагадує Foxnews, “вона має історію драматичних проявів опозиції до новообраного президента”.
Натомість підтвердили участь колишні президенти з дружинами Буш та Клінтон.
З людей, які підтримали виборчу кампанію Трампа фінансово, відомо про підтвердження присутності Ілона Маска, Джеффа Безоса, приїде і Марк Цукерберг.
Очікується, що саме ця трійка осіб сидітиме поруч колишніми президентами та сім’єю Трампа, законодавцями та обранцями Кабінету міністрів, повідомляє The Hill.
Видання також очікує побачити на інавгурації керівників компанії TikTok, Google, ChatGPT OpenAI.
Стосовно знаменитостей і культурної програми, планованої на 20 січня, то Керрі Андервуд виконає “America the Beautiful” під час церемонії присяги Трампа.
За інформацією видання NPR, гімн виконає класичний тенор Крістофер Маккіо, який свого часу виступав у резиденції Трампа Мар-а-Лаго у Флориді.
На церемонії інавгурації та святкових подіях з цієї нагоди виступлять Лі Грінвуд, Кід Рок, Біллі Рей Сайрус, госпел-хор LU Praise, Джейсон Алдін, Джейсон Кемпін, кантрі-тріо Rascal Flatts, Паркер Макколлум, Ґевін Дегроу, диско-бенд Village People.
Їхній хіт 1978 року “Y.M.C.A.” був основною мелодією передвиборчої кампанії Трампа і тлом його знаменитих танцювальних рухів, попри те, що співаки симпатизували іншому кандидату.
“Ми знаємо, що декому з вас це не сподобається, однак ми вважаємо, що музику слід виконувати без урахування політики, –- йдеться в заяві Village People. – Наша пісня Y.M.C.A. — це світовий гімн, який, сподіваємося, допоможе об’єднати країну після бурхливої та розділеної кампанії, де наш улюблений кандидат програв”.
Прапори під час інавгурації піднімуть повністю, незважаючи на розпорядження президента Джо Байдена приспустити їх на честь нещодавно померлого президента Джиммі Картера, інформує NPR.
Приспущені прапори під час інавгурації президента в Америці вже були, коли президент Ніксон складав присягу в 1973 році. Тоді прапори на будівлі Капітолія були приспущені на честь колишнього президента Гаррі Трумена, який помер за місяць перед тим – 26 грудня.
Церемонію інавгурації 47-го президента США Дональда Трампа Голос Америки Українською транслюватиме наживо 20 січня з 17:30 до 21:00 за Києвом на сайті, YouTube, Facebook та X Голосу Америки Українською.
У спецвипуску — головні події інавгурації з коментарями ведучих у студії та журналістів з місця події. Голос Америки Українською покаже ключові промови, складення присяги Дональдом Трампом та Джей Ді Венсом, інавгураційну промову президента з перекладом українською мовою.