Спеціальні потреби

США: Обстріли Росією енергомережі загрожують безпеці АЕС


Росія пошкодила чотири підстанції, що з'єднують АЕС з мережею, кажуть в МАГАТЕ
Росія пошкодила чотири підстанції, що з'єднують АЕС з мережею, кажуть в МАГАТЕ

Обстріли Росією підстанцій, які з'єднують атомні електростанції з енергомережею - це порушення засад ядерної безпеки, закріплених в міжнародних стандартах, заявила посолка США при міжнародних організаціях у Відні Лора Голгейт.

"Очевидно, що доступ до енергомережі із достатньою потужністю є ключовим для стабільного енергопостачання атомних електростанцій, - заявила Голгейт у своєму виступі на засіданні правління МАГАТЕ у четвер. - Дії Росії руйнують четверте положення з семи (засад атомної безпеки - ред.) про те, що має бути стабільна поставка електроенергії з мережі до майданчика АЕС".

Голгейт привітала збільшення уваги МАГАТЕ до ризиків для безпеки АЕС, якщо підстанції буде пошкоджено і відзначила запит України до МАГАТЕ здійснити візити на підстанції.

МАГАТЕ все більше непокоїть надійність з'єднання трьох діючих українських АЕС з енергосистемою, заявив директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі у виступі на тій же події.

Чотири підстанції і відповідні енергомережі, що з'єднують АЕС з мережею, зазнали пошкоджень через обстріли 16-17 листопада, повідомили в МАГАТЕ

Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська станції залежать від надійного зв'язку з енергомережею, щоб передавати струм, який вони виробляють і отримувати струм для ядерної безпеки.

Гроссі вказав - чотири з цих підстанцій і відповідні енергомережі зазнали пошкоджень через обстріли 16-17 листопада, що змусило АЕС зменшити енергогенерацію. Згодом ці АЕС поступово відновлювали лінії енергопередачі.

"Ріст нестабільності енергомережі все більше непокоїть з огляду на ядерну безпеку, що впливає на всі атомні електростанції", - заявив Гроссі.

Атомні електростанції, на яких зараз тримається українська енергосистема, не мають достатнього захисту від обстрілів цієї зими. Про це аналітикиня з питань енергетичної безпеки американського дослідницького центру Atlantic Council Ольга Хакова казала Голосу Америки раніше цього місяця.

"Атомні електростанції, що залишились, тримають систему разом, - каже експертка. - Насправді немає системи жорсткого захисного купола, здатного їх захистити. Потрібне ППО для захисту станції та ліній передачі, під'єднаних до атомних електростанцій".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG