Спеціальні потреби

HRD: Під час останніх чотирьох атак Сирія застосувала хімічну зброю


Правозахисна організація Вахта прав людини (Human Rights Watch) звинуватила сили сирійського уряду в застосуванні нервово-паралітичного газу чотири рази протягом останніх кількох місяців, включно з атакою 4 квітня на Хан-Шейхун, у результі якої загинуло майже 100 людей.

В оприлюдненій у понеділок доповіді правозахисна група заявила, що сили, віддані президенту Башару аль-Асаду, також здійснили газові атаки в грудні 2016-го і в березні 2017 року.

Недавнє застосування урядовими силами нервово-паралітичного газу є серйозною ескалацією – частиною очевидної практики, сказав виконавчий директор Human Rights Watch Кеннет Рот. «За минулі шість місяців уряд застосував літаки, вертольоти і сухопутні війська для атак хлорином і зарином у Дамаску, Гамі, Ідлібі та Алеппо. Це поширене і систематичне застосування хімічної зброї».

Звіт правозахисної організації закликає Раду Безпеки ООН негайно прийняти резолюцію із «закликом до всіх сторін повністю співпрацювати із слідчими ООН з Організації із заборони хімічної зброї та схвалити проти всіх, на кого вкажуть східчі ООН, як відповідальних за ці або минулі хімічні атаки в Сирії.

Проте Росія вже обіцяла, що накладе вето на на будь-який проект резолюції,що звинувачуватиме сирійський уряд у відповідальності за атаки з використання хімічної зброї в Сирії.

Дивіться також: Чому важливі вакцинації - думки американських експертів

Чому важливі вакцинації - думки американських експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
XS
SM
MD
LG