Спеціальні потреби

Україна має терміново організувати офіцерські курси і переозброїтися - американський експерт


Україна втратила 65% військової техніки, армії немає - військовий експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Україна втратила 65% військової техніки, армії немає - військовий експерт

Щоби відновити боєздатність власної армії бодай до весни 2015 року, за час так званого перемир’я, країна має максимально швидко переозброїтися й краще підготувати військових. Таку думку в бліц-інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» висловив президент одного з найстаріших вашингтонських аналітичних центрів – Джеймстаунівського фонду – Ґлен Говард.

«В України на даний момент більше немає армії. Вона втратила все обладнання і дуже багато людей... коли вірити вашому президенту, 65 відсотків військового обладнання втрачено під час воєнних дій у Східній Україні за останні три місяці. 65 відсотків! Так із чим вам тепер воювати, якщо у вас нема військового обладнання? Ви дуже слабкі! Вам потрібно переозброюватися», - каже Ґлен Говард.

Він переконаний зараз і для України, і для Росії перемир’я грає на руку. Однак постійні атаки про-російських бойовиків на аеропорт у Донецьку свідчать про бажання Росії зірвати паузу відведену на мир. Говард каже: основне питання – чи продовжить Україна битися за аеропорт, а ще – чи впорається президент Петро Порошенко із військовою реформою і закупівлею нового озброєння.

Зі слів експерта, США відкладають тактику надання Україні летального обладнання, тому що намагаються з’ясувати, що ж насправді потрібно Україні. За його оцінками, аби прийняти це рішення офіційному Вашингтону може знадобитися від восьми місяців до року. Проблема в тому, що Україні озброєння потрібно просто зараз.

«Видача військової допомоги Україні тема дуже суперечлива, - продовжує він. – Вона не буде вирішена дуже швидко. Щодо видачі Україні летального обладнання, думаю це станеться. США зможе бути головним помічником в цьому, але це питання не є питанням поточного моменту, це питання майбутьного. Щодо нелетального обладнання, то його визначення може бути дуже широким. Наприклад, це можуть бути навіть безпілотники і Україні їх охоче надали б», - резюмує Говард.

До того часу, поки це станеться Україні потрібно позбутися радянських схем управління армією – вважає експерт.

«Ми не бачимо, щоб в Україні якось промотували людей, які служили на Донбасі. Зараз їх попросту ігнорують, залишаючи Україні старий радянський тип керування армією, а це не допомогає. Вкрай важливо використовувати досвід людей, які пройшли крізь бойові дії на Сході. Україна має вже зараз створити офіцерський курс для людей, які там служили, для того, щоб вони могли вчити молодших офіцерів пройденому і передавати досвід», - резюмує Ґлен Говард.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG