Спеціальні потреби

У Берліні хочуть, щоб Гройсман став частиною боротьби з корупцією, а Яресько розповіла, як її перемогти


Реформи в Україні треба негайно продовжити, а очолюваний Володимиром Гройсманом уряд, серед іншого, є передумовою ефективної боротьби з корупцією. Про це йдеться у офіційній заяві, яку оприлюднив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр з приводу обрання Гройсмана головою уряду України.

Штайнмаєр підкреслив, що Німеччина буде робити усе можливе, щоб підтримати Україну та наголосив, що перед Гройсманом стоять складні завдання. У Берліні також очікують, що новий український Кабмін чітко заявить про відданість виконанню Мінських угод.

Сьогодні ж офіційний сайт Кабміну повідомив, що Володимир Гройсман провів телефонні розмови з віце-президентом США Джозефом Байденом, президентом Європарламенту Мартіном Шульцем і главою європейської дипломатії Федерікою Моґеріні.

Як відомо, у четвер Верховна Рада прийняла пакетну постанову про прийняття відставки прем'єра Арсенія Яценюка та призначення головою уряду спікера Ради Володимира Гройсмана.

Про важливість боротьби із корупцією в Україні сьогодні у ході виступу в аналітичного центрі Atlantic Council заявила колишня міністр фінансів України Наталія Яресько.

Відповідно до повідомлень у Twitter присутніх на заході, Яресько заявила, що ключовим кроком до подолання корупції в Україні має стати судова реформа. Остання, заявила Яресько, мала початись в Україні раніше і потребуватиме внесення змін до Конституції.

Водночас у ході виступу Наталія Яресько наголосила, що олігархи відчувають загрозу з боку борців з корупцією, а свідченням цього може служити медіа-кампанія, розгорнута проти активістів.

Деякі західні експерти висловили сумніви з приводу активності Володимира Гройсмана у провадженні реформ.

"Іноді люди дивують, але на мою особисту думку, малоймовірно, що він проштовхуватиме реформи", - відзначив у Twitter Едвард Волкер, професон політології в університеті Берклі у Каліфорнії.

Раніше відомий економіст Андерс Аслунд висловив побоювання, що уряд Гройсмана може бути менш компетентним та реформаторським, ніж уряд Арсенія Яценюка.

А відомий економіст Тімоті Еш согодні висловив сподівання, що "голосування за реформи у Раді відбуватиметься не з такою натугою, як ухвалення програми уряду Гройсмана".

"Інакше не буде грошей МВФ", - твітнув експерт.

Дивіться також: Freedom House про проблеми України: Якщо зможе подолати - надихне інших

Freedom House про проблеми України: Якщо зможе подолати - надихне інших. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG