Спеціальні потреби

Що ймовірний новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц бачить пріоритетом для Європи, України


69-річний Фрідріх Мерц заявляє, що серед його головних завдань є відновлення згуртованості Європи і дієва допомога Україні.
69-річний Фрідріх Мерц заявляє, що серед його головних завдань є відновлення згуртованості Європи і дієва допомога Україні.

Фрідріх Мерц на чолі німецького партійного блоку ХДС/ХСС (Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз) бере на себе ініціативу формування нової урядової коаліції Німеччини, здобувши на виборах 23 лютого найбільшу частку голосів - понад 28%.

Німеччина є найбільшою країною Західної Європи з найбільшою економікою в ЄС і досі була найбільшим після США донором міжнародної військової допомоги Україні.

Важливим наслідком цих виборів стало збільшення представництва в Бундестазі партії Альтернатива для Німеччини (АдН), яка отримала понад 20%.

Але Фрідріх Мерц та інші лідери заздалегідь заперечили співпрацю з АдН, закидаючи їй екстремізм, тому провідною стороною у коаліційних переговорах напевне буде Соціал-демократична партія чинного канцлера Олафа Шольца, яка набрала понад 16%.

Лідерка АдН Аліс Вайдель похвалилася, що отримала привітання зі США, зокрема від Ілона Маска, і заявила, що її партія “визнана за кордоном і спілкується з усіма сторонами, включно з адміністрацією Трампа у Вашингтоні”.

Потенційним членом коаліції є партія Зелених, що має понад 11% голосів.

Переговори про формування уряду в Німеччині можуть тривати кілька місяців, і політики прогнозують, що новий кабінет може почати роботу у квітні.

“Зміцнення Європи”

Фрідріх Мерц віддавна наголошував на потребі допомоги Україні у боротьбі проти російської агресії, і український президент Володимир Зеленський серед перших іноземних посадовців привітав Фрідріха Мерца з перемогою.

”Розраховуємо на продовження нашої спільної з Німеччиною роботи заради захисту життів і наближення реального миру в Україні, а також на зміцнення Європи”, - наголошено у дописі в X від президента Зеленського.

Німецька економіка вже понад два роки не подає ознак зростання, а німецьке суспільство збурене гострими дискусіями про наслідки імміграції, особливо після кількох кривавих нападів скоєних іноземцями.

Але у неділю 23 лютого велику увагу привабили заяви Фрідріха Мерца, що серед пріоритетів він бачить потребу “зміцнення Європи” і того, що він назвав досягненням “справжньої незалежності від США”.

"Я ніколи не думав, що буду вимушений сказати таке у телевізійному ефірі, але після зауважень минулого тижня від Дональда Трампа… видно, що той уряд не дуже переймається долею Європи”, - сказав Мерц німецькому суспільному телеканалу ARD.

Також в тій телепрограмі Фрідріх Мерц сказав, що Німеччина недостатньо допомагає Україні, бо інакше війна не затягнулася б так довго.

Мерц заявляє, що питання допомоги Україні є найнагальнішим, але на відміну від керівництва Британії, Франції та деяких інших урядів у Європі він сказав, що обговорення можливої участі Німеччини в міжнародній місії підтримки миру в Україні є ще передчасним.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG