Перед візитом до Москви державний секретар США Рекс Тіллерсон в Італії розмовлятиме з міністрами закордонних справ країн “Великої сімки”.
Або Росія співучасниця, або просто некомпетентнаРекс Тіллерсон про неспроможність Росії запобігти застосуванню хімічної зброї в Сирії
Очікують, що дводенні переговори міністрів, які починаються у понеділок, зосереджуватимуться на проблемі війни у Сирії, а також на зростанні напруженості на Корейському півострові.
Західні країни ймовірно шукатимуть способів тиску на Росію, яка підтримує режим Башара Асада, вчергове звинуваченого у застосуванні хімічної зброї проти громадян власної країни.
Президент Дональд Трамп назвав американські ракетні удари у п’ятницю по Сирії покаранням і застереженням сирійського режиму, але Росія разом з Іраном заявила, що і далі підтримує чинний уряд у Дамаску.
Державний департамент не відповів на запитання «Голосу Америки» про можливі зміни у планах візиту Тіллерсона до Москви, але у неділю з розкладу планованих зустрічей держсекретаря були усунені переговори з президентом Путіним.
Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон скасував свої плановані на понеділок відвідини Москви, заявивши, що “розвиток подій у Сирії засадничо змінив ситуацію”.
Джонсон повідомив про це у Twitter, додавши, що його “пріоритет - переговори з партнерами в G7 про Сирію та російську підтримку Асада”.
Британська преса пише у понеділок, що Джонсон буде пропонувати колегам нові міжнародні санкції щодо Москви, якщо Росія і далі беззастережно захищати Башара Асада.
Російське посольство у Лондоні привернуло увагу новою зливою різких заяв також оприлюднюваних через Twitter.
В одному з дописів міститься застереження, що “...ультиматум G7 щодо Росії може призвести до справжньої війни...”
Італійська зустріч буде нагодою для представників Італії, Німеччини, Франції, Британії, Канади та Японії прояснити з держсекретарем Рексом Тіллерсоном, чи прагне Вашингтон повалення сирійського президента Асада.
Раніше президент Дональд Трамп заявляв, що він прагне менше долучатися до проблем у світі і менше перейматися проблемами порушень прав людини в інших країнах.
Заяви президента разом з його оголошенням про ракетні удари в Сирії засвідчили, що він готовий до застосування сили.
Але партнери США хочуть знати про довготермінові наміри Вашингтона на тлі суперечливих заяв та оцінок.
Представниця США в ООН Ніккі Гейлі минулими вихідними заявила, що зараз пріоритетом є зміна влади в Сирії, але Тіллерсон у суботу пріоритетом назвав подолання так званої “Ісламської держави”.
Дивіться також: Зміщення Башара аль Асада є головним пріоритетом США у Сирії. Відео