Матеріал є перекладом статті Центральної служби "Голосу Америки", яка вийшла англійською мовою.
Франція та Німеччина спорядили Росію військовим обладнанням, “що, ймовірно, використовується в Україні”, вартістю близько 300 мільйонів доларів. Такий висновок, заснований на даних Європейської комісії, був оприлюднений у репортажі британської газети "The Telegraph".
Як повідомляє видання, важке озброєння було надане, незважаючи на ембарго Європейського Союзу на постачання зброї до Росії. Цю заборону ввели після анексії Криму Росією у 2014 році.
Німеччина захищала здійснення постачань, стверджуючи про “подвійне призначення” спорядження та посилаючись на слова Росії про необхідність техніки для цивільного, а не військового використання.
Серед обладнання, відправленого до Росії, були “бомби, ракети та вогнепальна зброя”, стверджує видання. Французькі фірми також постачали “тепловізійні камери для більше ніж 1000 російських танків, а також навігаційні системи для винищувачів та ударних гелікоптерів”, - повідомляє "The Telegraph".
Щонайменше 10 держав-членів Європейського Союзу надіслали військове озброєння Росії вартістю близько 380 мільйонів доларів, із якого 78% надійшло від французьких та німецьких компаній, згідно з публікацією.
Серед інших європейських країн, що продавали Росії зброю, - Австрія, Велика Британія, Болгарія, Чехія та Італія, йдеться в репортажі "The Telegraph".
Крістіан Терхес, румунський депутат Європарламенту, поділився з "The Telegraph" аналізом ЄС розслідування про те, які країни продавали Росії військове спорядження.
Дивіться також: Історія харківської родини, яка знайшла прихисток у Львівській області. Відео