Чоловік, якого французька влада називає «терористом», на великій швидкості в’їхав на вантажівці в натовп людей, які дивилися феєрверк на честь Дня взяття Бастилії у місті Ніцца на Лазурному березі.
В результаті атаки загинули 84 особи і десятки інших отримали поранення. Вважається, що серед загиблих десятеро дітей. Державний департамент США підтвердив, що серед загиблих – двоє громадян Сполучених Штатів.
Президент Франції Франсуа Олланд, виступаючи вранці із зверненням до нації, заявив про намір задіяти резервістів поліції і армії, щоб полегшити навантаження на сили безпеки, стомлені роботою в режимі надзвичайного стану.
Надзвичайний стан був в силі в країні протягом восьми місяців після того, як у листопаді терористи «Ісламської держави» вбили 130 осіб у Парижі. Тепер його вирішено продовжити.
«Франція глибоко засмучена цією новою трагедією», – сказав Олланд, зазначивши, що те, що трапилося, безсумнівно було актом тероризму. Незважаючи на трагедію, Франція продовжить військові операції в Сирії та Іраку.
Як повідомив міністр внутрішніх справ, в результаті нападу загинули 84 людей, безліч людей отримали поранення, причому 18 постраждалих знаходяться в критичному стані.
Поліція встановила, що нападником був місцевий мешканець, виходець з Тунісу, вік якого 31 рік. За словами місцевого чиновника, нападник також відкрив вогонь, після чого був застрелений поліцією.
Всередині 25-тонної вантажівки, на якій не було будь-яких розпізнавальних знаків, знайшли зброю і гранати.
Французький лідер мав зустріч з в Єлисейському палаці з представниками органів безпеки для обміркування чергових кроків. Прем’єр-міністр звернувся до громадськості і повідомив, що в країні проголошено триденну жалобу.
Білий дім оприлюднив заяву президента США Барака Обами, в якій він категорично засудив теракт у Ніцці.
«Наші думки і молитви – з сім’ями і близькими загиблих, і ми бажаємо повного одужання пораненим, – зазначив президент США. – Я дав розпорядження моїй команді бути на зв’язку з представниками Франції, і ми запропонували їм будь-яку допомогу, яка може знадобитися в розслідуванні цієї атаки і притягнення винних до відповідальності. Ми висловлюємо солідарність і партнерство з Францією, нашим найстарішим союзником…».
«У цей День взяття Бастилії ми згадуємо надзвичайну стійкість і демократичні цінності, які перетворили Францію в джерело натхнення для всього світу, і ми знаємо, що дух Французької Республіки вистоїть після цієї нищівної і трагічної втрати», – підкреслив Обама.
З виразами співчуття виступив також держсекретар США Джон Керрі.
Рада Безпеки ООН заявила, що «в найрішучіших виразах засуджує цей варварський і підлий теракт».
Кандидат в президенти США Дональд Трамп у четвер увечері заявив, що, якби був президентом, то попросив би Конгрес офіційно оголосити війну «Ісламській державі».
Трамп також скасував призначену на ранок у п’ятницю прес-конференцію, в ході якої він планував оголосити, хто буде балотуватися з ним в парі на пост віце-президента.
Кандидат-демократ Хілларі Клінтон також зазначила, що Захід знаходиться в стані війни з терористами, але застерегла від наземної війни з ІДІЛ.
Дивіться також: Статуту «Голосу Америки» виповнилося 40 років