Перший саміт президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним у Женеві 16 червня 2021 року нагадує, що чинний російський керівник перебуває при владі вже понад 20 років, і в Америці за цей час змінилося п’ять президентів.
Президент Білл Клінтон вперше зустрівся з Володимиром Путіним, тоді ще прем’єр-міністром, у вересні 1999 року. У липні 2000 року Клінтон розмовляв з Путіним вже в якості президента Росії на саміті G8 в Японії.
Наступний президент США Джордж Буш (молодший) мав саміт з президентом Путіним у липні 2001 року в Любляні в Словенії. Відносини Буша з Путіним виявилися найприязнішими у порівнянні з іншими американськими президентами.
Коли президент Барак Обама почав свій перший термін 2009 року, то Володимир Путін обіймав посаду прем’єр-міністра, щоб незабаром знову 2012 року повернутися у президентське крісло. Але в адміністрації США вважали, що навіть на прем’єрській посаді Путін залишав за собою ключові важелі влади і Обама мав з ним низку офіційних зустрічей.
Президент Дональд Трамп від початку своєї каденції наголошував на необхідності домовлятися з президентом Путіним і заявляв, що його досвід бізнес переговорів допоможе прориву у відносинах Вашингтона з Москвою.
Джо Байден упродовж багаторічної політичної кар’єри неодноразово зустрічався з Володимиром Путіним.
В інтерв’ю журналу New Yorker 2011 року Байден розповів, що особисто висловив Путіну сумніви стосовно того, чи є у російського політика душа. В інтерв’ю американському телебаченню після обрання на президентську посаду Джо Байден ствердно відреагував на запитання журналіста про те. чи вважає він Путіна вбивцею.
Напередодні женевського саміту Джо Байден назвав Путіна «гідним супротивником» і додав:
«Я сподіваюся, що президент Путін дійде висновку, що це у його власних інтересах, щоб світ змінив думку про нього. Стосовно того, чи буде він поводитися так, як відповідало б главі держави».
Дивіться також: Чого американські експерти очікують від зустрічі Байдена і Путіна у Женеві. Відео