Федеральна прокуратура Швейцарії відкрила кримінальне розслідування обставин прийняття рішень про місця проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 році.
Дії прокуратури посилили кризу в ФІФА, що виникла за кілька годин до цього, як шість чиновників футбольної федерації були заарештовані в середу за підозрами в корупції в рамках окремого розслідування, що проводиться США.
Прокурори США повідомили, що звинувачення в корупції та відмиванні грошей пред'явлені 14 особам, серед яких знаходяться представники компаній, які, згідно з обвинувальним актом, виплатили понад 150 мільйонів доларів за можливість використання футбольних змагань в рекламних цілях.
Міністр юстиції США Лоретта Лінч заявила, що корупція була «поширеною, систематичною і глибоко вкоріненою» як закордоном, так і в США, і охоплювала щонайменше два покоління футбольних чиновників.
У заяві швейцарської прокуратури йдеться про вилучення «електронних даних і документів» в штаб-квартирі ФІФА в середу в рамках розпочатого розслідування.
Поліція Швейцарії повідомила про намір допитати 10 членів виконавчого комітету ФІФА, які брали участь у голосуваннях, що визначили господарів чемпіонатів світу в грудні 2010 року.
Розслідування Швейцарією щодо «невстановлених осіб за підозрою в злочинно невмілому керівництві і відмиванні грошей» знову кидає тінь сумніву на чесність голосування, за результатами яких Росія отримала право проведення чемпіонату в 2018 році, а Катар - у 2022 році.
Проте представник ФІФА заявив, що плани проведення чемпіонатів світу з футболу в Росії та Катарі не переглядатимуться, незважаючи на розслідування.
Оголошення було зроблено лише через кілька годин після того, як шість чиновників федерації були заарештовані швейцарською поліцією в очікуванні екстрадиції за запитом американської влади в ході операції в одному з готелів Цюріха. Президента ФІФА Зеппа Блаттера серед них не було.
У даній справі мова йде про хабарі на суму понад 100 мільйонів доларів, пов'язаних з комерційними угодами 1990-х років, що відносяться до проведення чемпіонатів у США та Латинській Америці, йдеться в заяві швейцарського федерального управління юстиції.