Спеціальні потреби

Єврокомісія заявила про виконання Україною критеріїв для початку переговорів про вступ до ЄС


Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступає під час свого візиту до Гельсінкі, Фінляндія, 4 червня 2024 року напередодні виборів до Європарламенту. (Фото Мікко Стіга / LEHTIKUVA / AFP)
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступає під час свого візиту до Гельсінкі, Фінляндія, 4 червня 2024 року напередодні виборів до Європарламенту. (Фото Мікко Стіга / LEHTIKUVA / AFP)

Європейська комісія 7 червня повідомила країни ЄС, що Україна та Молдова виконали усі критерії, необхідні для початку переговорів про вступ до блоку, повідомляє AFP.

Єврокомісія зазначила у зверненні до послів ЄС, що Київ виконав решту вимог, які залишалися не виконаними дотепер, зокрема щодо обмеження впливу олігархів та кращого забезпечення прав етнічних меншин.

"Ми вважаємо, що всі кроки були виконані двома країнами, - заявила речниця Єврокомісії. - Тепер рішення в руках держав-членів".

Ряд країн ЄС наразі тиснуть на блок з вимогою офіційно розпочати переговори про вступ України та Молдови до Євросоюзу 25 червня цього року, пише AFP.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль привітав звіт Єврокомісії.

"Вдячні за позитивну оцінку нашого євроінтеграційного прогресу, - написав Шмигаль на своєму каналі в мережі Telegram. - Тепер ми очікуємо від наших європейських партнерів наступний крок - початок переговорів про членство в Євросоюзі вже цього місяця".

Раніше 7 червня видання Financial Times повідомило, що Європейська комісія планує рекомендувати розпочати в червні переговори з Україною про вступ до Європейського Союзу, згідно з інформацією тьох джерел, знайомими з цим питанням, з якими спілкувалося видання.

Рекомендація має на меті продемонструвати підтримку Києву та частково запобігти запереченням Угорщини, яка головуватиме в ЄС з 1 липня цього року, й протягом 6 місяців матиме більше важелів для визначення порядку денного блоку.

Як повідомило видання Financial Times, Єврокомісія планувала оголосити у п’ятницю, 7 червня, що Україна та Молдова тепер відповідають раніше невиконаним критеріям й готові до початку переговорів. Серед таких критеріїв перераховано антикорупційні заходи, обмеження політичного лобіювання, правила декларування майна для державних службовців і захист мов, якими користуються національні меншини.

Тим часом Єврокомісія не рекомендуватиме розпочати переговори про вступ з Грузією, ще однією країною-кандидаткою, яка нещодавно ухвалила закон про “іноземних агентів”, подібний російському, всупереч рекомендаціям Брюсселя.

Видання також зауважило, що Бельгія, яка наразі головує в ЄС, наполягатиме на проведенні першого раунду переговорів 25 червня, до того, як країна передасть головування Угорщині.

Цьому передували повідомлення про те, що 12 країн ЄС надіслали спільного листа бельгійському уряду з рекомендацією розпочати переговори про вступ до блоку з Україною та Молдовою до кінця червня.

Як повідомило видання Euroactiv, 5 червня міністри закордонних або європейських справ надіслали листа бельгійській міністерці закордонних справ Хаджі Лахбіб, зазначивши: "Ми спільно закликаємо ухвалити рамки переговорів для України та Молдови Радою із загальних питань не пізніше червня, щоб скликати міжурядові конференції з обома країнами до кінця червня 2024 року".

Листа ініціювала Чехія, й серед його підписантів були Швеція, Естонія, Фінляндія, Португалія, Латвія, Польща, Литва, Німеччина, Словенія, Румунія та Словаччина.

Euronews додає, що Франція, яка офіційно не підписала листа, готова "зробити все" залежне від неї, щоб "провести першу міжурядову конференцію до кінця місяця", за словами джерела з Єлисейського палацу.

Рішення про ухвалення рамок й початок переговорів мають бути ухвалені одностайно всіма 27 країнами-членами ЄС. Угорщина, найбільш прихильна до Росії країна ЄС, наразі традиційно блокує обидва рішення.

Принципове рішення про початок переговорів про вступ України та Молдови до ЄС було схвалено 27 країнами ЄС ще в грудні, як повідомляв раніше Голос Америки. Угорщина тоді утрималася.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG