Оголошення Дональда Трампа про повне виведення 2 тисяч американських військових із Сирії, а також твердження президента про перемогу над угрупованням “Ісламська держава” (ІД) викликало незгоду у Сполучених Штатах та в країнах - союзниках.
Міністр оборони Франції Флоранс Парлі зауважила у четвер, що угруповання “Ісламська держава” не стерте з мапи, і його коріння не знищене”, хоча ісламісти й ослаблені.
“Необхідно завдати остаточної військової поразки останнім осередкам цієї терористичної організації”, - написала міністр у Twitter.
Уряд Великої Британії також не погодився із твердженням, що ІД переможена, заявивши у середу, що “ще багато треба зробити”.
“Нам не можна випускати з поля зору небезпеку, яку вони становлять”, - сказано у заяві міністерства закордонних справ.
У США республіканський сенатор Ліндсі Ґрем, один з прихильників Трампа, назвав рішення вивести війська “величезною помилкою на зразок Обами”.
“Американське виведення зараз було б великою перемогою для ІД, Ірану, для Башара-аль-Ассада і Росії”, - окремо підкреслив сенатор.
Тим часом рішення американського президента привітали у Москві, де речниця російського Міністерства закордонних справ сказала, що дії США можуть сприяти політичному врегулюванню в Сирії.
Білий дім змушений захищати своє рішення
Оголошення президента Трампа виявилося несподіванкою для деяких представників оборонного і дипломатичного відомств США, а також законодавців та викликало хвилю запитань, які змусили представників Білого дому й Пентагону роз'яснювати допис президента у Twitter у середу.
“Ми почали повернення військ Сполучених Штатів додому, переходячи у наступну фазу кампанії”, - сказала прес-секретар Білого дому Сара Сандерс, додавши, що поразка ІД не означає, що міжнародна коаліція припиняє військові операції у Сирії.
Кількома годинами згодом речниця Пентагону Дана Вайт заявила, що “коаліція визволила території, які утримувала ІД, але операції проти ІД не закінчені”.
Пізніше у середу до додаткових пояснень долучився Трамп з власним відео зверненням.
“Ми перемогли ІД. Ми побили їх і побили сильно. Тому наші хлопці й молоді жінки, наші чоловіки - усі повертаються і повертаються вже. Ми перемогли. Ми цього хотіли і хотіли цього саме так”, - сказав президент.
Ні представники Білого дому, ні представники Пентагону не кажуть скільки часу триватиме виведення американських військових із Сирії, посилаючись на міркування безпеки.
Reuters цитує неназваного представника Державного департаменту, який сказав, що йдеться про період від 60 до 100 днів.
Представники Білого дому визнали, що бійці ІД ще утримують окремі території на північному сході Сирії і висловили сподівання, що їх зможуть очистити “місцеві сили і партнери”.
Але є коментатори, які вважають, що без підтримки і військової присутності США місцеві сили, зокрема курдські загони в Сирії та Іраку, можуть зазнати поразки.
Вашій увазі також: Програма МВФ для України – деталі