Спеціальні потреби

У Європарламенті закликають до подальших санкцій проти Росії


Прапори ЄС перед Європейським парламентом у Страсбурзі
Прапори ЄС перед Європейським парламентом у Страсбурзі

Страсбург – Європейські депутати закликали до дій, чіткіших дипломатичних зусиль і подальших санкцій щодо Росії, яка «перетворює Україну в ще одне Придністров’я». Поруч із цим, на обговоренні українського питання у Європарламенті також лунало багато проросійських сигналів – зокрема, з боку крайньоправих та антиєвропейських політиків, кількість яких після останніх виборів у законодавчій установі ЄС значно побільшала.

Напередодні екстреного саміту лідерів ЄС, де мають вкотре дати оцінку та відреагувати на події на сході України, Європарламент провів свої дебати. Найбільші політичні групи – представники «народників», соціалісти, ліберали та «зелені» – були налаштовані на поглиблення санкцій, відповіді на агресію Росії єдиним європейським фронтом та солідарність із українцями.

Штефан Фюле

Так само, традиційно конструктивно формулював позицію Єврокомісії Штефан Фюле, що опікується політикою розширення та сусідства.

Росія не припинила потоку зброї, обладнання та військових через український кордон
Штефан Фюле

«Росія не припинила потоку зброї, обладнання та військових через український кордон. Не скористалася вона й своїм впливом на незаконні збройні угруповання на сході України, щоб ті припинили насилля та склали зброю. Тепер настав час, щоб Росія терміново вдалася до дій у цьому напрямку», – заявляє представник Єврокомісії.

Неприпустимими називали дії Росії євродепутати від Литви, Латвії та Польщі. Однакові погляди на рішення проблеми, тобто, необхідність подальших санкцій, висловили не лише поляк Яцек Сарюш-Вольський чи литовець Пятрас Ауштрявічус. Вдатися до всіх можливих кроків для припинення конфлікту й смертей в Україні закликали нідерландець Йоганнес Ван Баален, француз Арно Данжан, німець Мікаель Ґалер.

Проросійські голоси лунають частіше ніж будь-коли

Голова парламентського комітету із закордонних справ Ельмар Брок та латвійський депутат у майці із українською символікою Сандра Калнієте заявляли, що тим, хто підтримує антиукраїнську політику Путіна, має бути соромно. А таких у новому складі Європейського парламенту виявилося чимало.

Це і британські євроскептики, й австрійські ультраправі, і французькі євродепутати від Національного фронту. Зокрема, Жан-Люк Шафхаузер, близький соратник Марін Ле Пен закликав «не піддаватися на дезінформацію та подвійні стандарти щодо подій в Україні».

«Наш парламент підтримує Київ та дозволяє йому спокійно знищувати своїх громадян, – заявив він. – Тому, пропонуймо негайне і справжнє припинення вогню, висилаймо спостерігачів від ОБСЄ, як це, до речі, пропонує Росія. І підтримаймо в Україні федеральну конституцію та спеціальний статус для східних регіонів».

Подібних закликів лунало значно більше, ніж під час усіх минулих дебатів у Європарламенті.

ЄС має перейти від аналізів до дій – Гармс

Водночас, більшість євродепутатів таки була на боці суверенного права України на своє майбутнє, припинення російського газового проекту «Південний потік» та заборони продажу Росії будь-яких озброєнь, насамперед французьких кораблів типу «Містраль».

Ребекка Гармс, активна прихильниця української територіальної цілісності, зі свого боку, закликала Євросоюз перейти від аналізів ситуації до чітких дипломатичних сигналів та реальних дій. У четвер на основі висновків нинішніх дебатів Європарламент має ухвалити свою резолюцію.

Якою буде позиція лідерів урядів та країн ЄС щодо останньої ескалації конфлікту в Україні, буде відомо у середу після позачергового європейського саміту.

Передрук з "Радіо Свобода"

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG