Європейський союз готує новий пакет санкцій щодо Росії, повідомляє редактор Радіо Свобода з питань Європи Рікард Юзвяк.
"Новий пакет санкцій ЄС щодо РФ готується, але спочатку його представлять країнам-членам наступного тижня. Націлений на алюміній, агропродукцію, тіньовий флот, СПГ (скрапленого природного газу) та банки», – написав він у соцмережі Х.
За даними Рікарда Йозвяка, це буде "змістовний пакет", попри те, що стає все важче знаходити нові сфери для санкцій. Пакет санкцій стосується боротьби з обходом санкцій. Також передбачає обмеження на імпорт алюмінію, тарифи на агропродукцію плюс добрива, розширення переліку суден "тіньового флоту" РФ, щодо яких застосовуються санкції.
У листі наприкінці минулого року 10 країн ЄС запропонували подальші санкції проти російської торгівлі, включаючи виробництво металів, таких як алюміній, повідомляє Reuters.
Наразі блок з 27 членів заборонив алюмінієві вироби, включаючи дріт, труби та фольгу. Це менше, ніж 15% імпорту в ЄС металу, який використовується в транспортній, пакувальній та будівельній промисловості. Алюміній, значно легший за сталь, тепер є металом, який вибирають у широкому асортименті деталей для електромобілів.
Днями міжнародні медіа повідомили, що десять країн Євросоюзу виступили з пропозицією якнайшвидше припинити весь імпорт газу з Росії. Йдеться про Литву, Латвію, Естонію, Данію, Чехію, Польщу, Румунію, Швецію, Ірландію та Фінляндію.
Країни пропонують заборонити імпорт будь-якого російського газу – як трубопровідного, так і скрапленого.
Це вже 16-й пакет економічних санкцій ЄС проти Росії. Його планують оголосити наприкінці лютого – до третьої річниці початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну.
Євросоюз уже заборонив постачання російського газу морем, але не зміг повністю відмовитися від трубопровідного газу, оскільки від нього залежать деякі європейські країни, зокрема Словаччина й Угорщина. Влада цих двох країн неодноразово критикувала санкції ЄС і закликала до зближення з Кремлем.
Як раніше повідомляв Голос Америки, напередодні Міністерство фінансів США запровадило санкції проти російських нафтовидобувних компаній "Газпром Нєфтєгаз" і "Сургут Нєфтєгаз", а також проти 183 суден, які доставляли російську нафту. Санкції також торкнулись десятків трейдерів, а також посадовців у сфері енергетики. Санкції націлені й на фінансову систему, яку Росія використовує для переміщення грошей, пов’язаних із торгівлею нафтою.
Внаслідок нового раунду санкцій щонайменше 65 нафтових танкерів дрейфують біля узбережжя Китаю, Росії, Сінгапуру та Далекого Сходу. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на дані відстеження суден у понеділок, 13 січня.
Дивіться також: