Спеціальні потреби

Влада США вживає посилених заходів безпеки на випадок заворушень у день виборів


Вибори у США (ілюстраційне фото)
Вибори у США (ілюстраційне фото)

Зусилля щодо запобігання злочинам у ході виборів координують співробітники ФБР

З тих пір, як Дональд Трамп дав зрозуміти, що може оскаржити результати президентських виборів у зв’язку з підозрами у фальсифікації, виникли побоювання, що подібна риторика може викликати заворушення в день виборів, і це спонукало багатьох представників органів державного управління по всій країні почати готуватися до подібного розвитку подій.

Те, що республіканський кандидат закликає своїх прихильників виступити спостерігачами-добровольцями на виборах, імовірно на ділянках, де очікується велика кількість голосів на користь його супротивниці Гілларі Клінтон, також викликає побоювання з приводу можливих заворушень. У той же час останні судові постанови суттєво скоротили допустиму кількість спостерігачів, яких федеральний уряд може направити на ділянки для виявлення випадків залякування виборців.

Як показало недавнє опитування USA Today і Саффолкського університету, 51 відсоток виборців, які збираються йти голосувати, стурбовані ймовірністю спалахів насильства на виборах, причому майже половина з них висловлює «серйозне занепокоєння».

Один з тих, кому притаманні такі настрої, – Ричард Дарлінґ, мешканець одного з передмість Детройта, штат Мічиган. «Можуть виникнути масові заворушення, і якщо це трапиться, я хочу мати можливість себе захистити, - сказав Дарлінґ в інтерв’ю «Голосу Америки». – Ось чому я запасаюся патронами для зброї – на випадок, якщо мені доведеться захищати свою сім’ю і оточуючих».

Колишній конгресмен Джо Волш сприяв посиленню цих настроїв, написавши в «Твіттері»: «8 листопада я голосую за Трампа. 9 листопада, якщо Трамп програє, я беруся за рушницю. Хто зі мною?»

Пізніше Волш пояснив що його слова носили метафоричний характер, і він лише закликав виборців висловити своє незадоволення актами громадянської непокори.

Губернатор Кентуккі Метт Бевін допустив, що насильство може виявитися «необхідним», щоб «відновити контроль» над країною, якщо президентом стане Гілларі Клінтон.

На тлі запеклих політичних дискусій в країні виборчі органи працюють в режимі підвищеної готовності. Хоча в день виборів завжди закривають багато державних школи, які служать виборчими дільницями, адміністрації шкіл попросили закрити і навчальні заклади, де голосування проводитися не буде, або перенести виборчі дільниці в інше місце.

У Денвері, штат Колорадо, в рамках підготовки до виборів працівників виборчих дільниць вчать, що робити в ситуації, якщо почнеться стрілянина.

Ніяких федеральних законів про відтермінування виборів в США немає, проте, за словами комісії, в деяких штатах діють положення, що дозволяють зробити це в певних ситуаціях.

Міністерство юстиції та ФБР заявили, що будуть готові відреагувати на будь-які спалахи насильства на виборчих дільницях, оскільки розмістять своїх спостерігачів на деяких ділянках. Централізований командний пункт в штаб-квартирі ФБР у Вашингтоні буде відслідковувати всі повідомлення про погрози.

Крім співробітників ФБР там працюватимуть представники Міністерства юстиції та Міністерства внутрішньої безпеки, завдання яких – «переконатися, що всі повідомлення про порушення федерального кримінального законодавства та загрози безпеці під час виборів належним чином обробляються».

Крім того, в країні буде розгорнуто 56 пунктів спостереження, де чергуватимуть агенти ФБР, які виступають у ролі координаторів за злочинами, пов’язаними з виборами.

Дивіться також: Ось чому ветеран Нацбезу США закликав не демонізувати Путіна

Ось чому ветеран Нацбезу США закликав не демонізувати Путіна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG