Шведська активістка Ґрета Тунберґ, яка вже стала символом світового екологічного руху молоді, виступила перед лідерами різних кранї, що зібрались на саміті ООН, присвяченому стримуванню зміни клімату.
"Це все – неправильно. Я не маю бути тут. Я маю бути у школі – на іншому боці океану", - наголосила активістка в емоційному зверненні до лідерів світу.
Тунберґ звинуватила посадовців в тому, що вони не вживають необхідних дій, щоб попередити кризу в сфері клімату і зневажають наукові факти, що підтверджують наближення екологічної катастрофи.
"Ви всі звертається до нас, молоді, у пошуку надії. Як ви можете? - продовжила активістка. - Ви вкрали мої мрії і моє дитинство вашими порожніми словами. Але мені іще пощастило. Люди страждають. Люди вмирають, екосистеми руйнуються. Ми – на порозі масового вимирання, і все, про що ви можете говорити – це гроші, і казочки про вічне економічне зростання. Як ви смієте?"
Разом із 15 молодими активістами з 12 країн Ґрета оголосила про подання скарги до ООН. В скарзі активісти заявляють, що своєю бездіяльністю в сфері збереження клімату, світові лідери порушують права дітей.
Ґрета витратила два тижні, аби на яхті дістатися США з Європи. Напередодні саміту активістка взяла участь у велелюдному марші за клімат в Нью-Йорку. Акція протесту відбулась напередодні Саміту ООН в багатьох великих містах Америки, Європи, Азії та Африки.
Більше 100 очільників держав світу зібрались цього тижня у Нью-Йорку на щорічне засідання Генеральної Асамблеї ООН. Основною темою засідання є вирішення проблеми зміни клімату.
"Визнаймо, у нас не залишилось часу. Ми програємо боротьбу зі зміною клімату, - заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш пресі перед самітом. - Необхідність діяти не може бути очевиднішою і саме тому я скликаю саміт за клімат". Гутерріш закликав учасників представити конкретні плани дій. Хоча більша частина світу - 195 країн підписали Паризьку угоду, а 186 з них вже її ратифікували, Сполучені Штати, де викиди парникових газів є значними, за керівництва президента Трампа, оголосила про вихід з угоди.
Дивіться також: Вашингтон приєднався до всесвітнього протесту молоді проти кліматичних змін. Відео