Завдяки допомозі США, Україна змогла заарештувати близько 1,3 мільярда доларів готівкою і виявити більше 3,24 мільярда доларів вкрадених коштів, йдеться в заяві Державного департаменту США з нагоди проведення в Вашингтоні Глобального форуму з повернення активів, отриманих злочинним шляхом.
Американські експерти-правоохоронці працюють у Національному антикорупційному бюро (НАБУ), допомагаючи розбудувати інституційну спроможність для подолання корупції та повернення активів, а також посилення антикорупційних заходів в Україні, зазначається в заяві.
Докладніше про допомогу ФБР для НАБУ читайте: "Агенти ФБР не бігали з пістолетами по Києву". Ситник та Холодницький в США прокоментували співпрацю з ФБР.
Підтримку США було долучено до 333 кримінальних справ, розробки 207 повідомлень про підозру та остаточного формулювання 108 звинувачень у справах пов’язаних з корупцією. Програма допомоги триває і буде розвивати ці досягнення, наголошується в заяві.
Уряд США підтримує зусилля України з подолання корупції, зміцнюючи правову систему України, розслідування, що провадять правоохоронні органи, громадянське суспільство, і допомагає в забезпеченні виконання митних правил, йдеться в заяві.
Корумповані посадовці щороку крадуть більше 20 мільярдів доларів в світі. Ці гроші мають іти на фінансування сталого розвитку цих країн – шкіл, лікарень та дорігСвітовий банк
Сполучені Штати також надають фінансування через Інноваційний фонд фіскальної прозорості, який співпрацює з неурядовими організаціями з метою забезпечення прозорості в енергетичній сфері.
Напередодні Дня боротьби з корупцією, Сполучені Штати спільно з Великобританією в Вашингтоні провели перший Глобальний форум з повернення активів, отриманих злочинним шляхом (GFAR).
На форумі, представники різних країн обговорювали нові шляхи боротьби з корупцією, адже обсяг цієї проблеми дійсно вражає: за даними Світового банку, корумповані посадовці щороку крадуть більше 20 мільярдів доларів у світі. Ці гроші мають іти на фінансування сталого розвитку цих країн – шкіл, лікарень та доріг.
Замість збагачувати корупціонерів, ці кошти мають допомагати зростанню економік і покращенню життя населення цих країн, заявляє Державний департамент.
Дивіться також: Як побороти корупцію в Україні – інтерв'ю Андрія Боровика