Спеціальні потреби

Держдеп: Китай може бути конструктивним миротворцем на Близькому Сході. Росія — ні


Іспанські миротворці ООН - на пагорбі з видом на прикордонні села між Ліваном та Ізраїлем, м. Марджаюн. Фото: AP/Hussein Malla
Іспанські миротворці ООН - на пагорбі з видом на прикордонні села між Ліваном та Ізраїлем, м. Марджаюн. Фото: AP/Hussein Malla

Росія не може бути конструктивним миротворцем на Близькому Сході. Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу у четвер, 1 лютого.

Журналіст запитав посадовця, чи можуть Китай та Росія бути миротворцями у війні між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС. Він навів приклад ситуації, коли Китай допомагав врегулювати конфлікт між Саудівською Аравією та Іраном. За словами журналіста, миротворчу роль США у війні критикують, оскільки Сполучені Штати є союзником Ізраїлю, постачають цій країні зброю, а отже не є неупередженими.

Відповідаючи на питання, речник Держдепу зауважив, що США вітатимуть конструктивну участь Китаю у деескалації війни на Близькому Сході, допомозі у врегулюванні нинішнього конфлікту та забезпеченні тривалого миру та стабільності.

“Китай має низку відносин з країнами регіону, які, на нашу думку, вони могли б використати для досягнення позитивних результатів”, — сказав Міллер.

Водночас він наголосив, що йому важко уявити, щоб роль миротворця відігравала Росія, оскільки вона сама дестабілізує регіон.

“Якщо подивитися на дії Росії в Сирії, вона зіграла дестабілізуючу роль. Тож я думаю, що дуже важко уявити, що Росія відіграє будь-яку конструктивну роль у миротворчому процесі”, — заявив речник Держдепу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG