Спеціальні потреби

Держдеп США: Вимоги Путіна суперечать здоровому глузду


Президента Росії Володимир Путін на екрані під час виступу в МЗС Росії в Москві, Росія, у п’ятницю, 14 червня 2024 р. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool)
Президента Росії Володимир Путін на екрані під час виступу в МЗС Росії в Москві, Росія, у п’ятницю, 14 червня 2024 р. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool)

"Умови для припинення війни", озвучені президентом Росії Володимиром Путіним 14 червня, зокрема вимога про роззброєння України, суперечать здоровому глузду. Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.

Він назвав послання Путіна "максималістською заявою", в якій президент РФ задля початку переговорів "закликав Україну відмовитися від ще більшої частини своєї суверенної території, ніж та, яку Росія зараз окуповує".

"Жодна відповідальна нація не зможе сказати, що це розумна основа для миру. Це суперечить Статуту ООН. Це суперечить основам моралі. Це суперечить елементарному здоровому глузду", - сказав Міллер.

Речник Держдепу додав, що Росія неготова до будь-яких серйозних "добросовісних обговорень":

"Дії Росії вказують на це особливо чітко, оскільки вона продовжує свої кампанії з обстрілів критичної інфраструктури України, загрожує кораблям у Чорному морі та примусово переселяє десятки тисяч українських дітей."

На противагу заявам Путіна, зазначив Міллер, учасники Саміту миру, що відбувся 15-16 червня у Швейцарії, підтвердили підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

На прохання прокоментувати те, що не всі країни-учасники підписали завершальне комюніке саміту, речник Держдепу відповів, що вважає кількість учасників та підписантів значною.

"Кожна країна повинна говорити за себе, кожна країна повинна вирішувати сама, але якщо ви подивіться на підтримку, яку отримала Україна, то було понад 90 країн, які відвідали цей мирний саміт, було понад 80 країн і міжнародних організацій, які підписали заключне комюніке. Ми вважаємо, що обидві ці цифри є дуже значним проявом підтримки України, і не просто миру, а справедливого і тривалого миру", - наголосив Міллер.

Він зазначив, що США планують продовжувати працювати, щоб "спробувати забезпечити справедливий і міцний мир" в Україні, і вітають підтримку "з боку десятків і десятків інших країн світу щодо цього."

У переліку підписантів комюніке, який продовжує оновлюватись, є пʼять організацій, включно зі Вселенським Патріархатом, та 77 країн, серед яких і Україна.

Як повідомляв Голос Америки, країни за підсумками саміту підкреслили, що мирна угода має базуватись на принципах територіальної цілісності та суверенітету України. Комюніке також містить розділи щодо ядерної та продовольчої безпеки, обміну полоненими.

Росія та Китай не брали участь у саміті, а Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати хоч і були присутні, не підписали комюніке. Також свої підписи згодом відкликали Ірак і Йорданія.

Дивіться також:

Саміт миру: результати, реакції, плани. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:42 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG