Спеціальні потреби

Літак Delta перевернувся на засніженому летовищі Торонто


Авіатроща літака CRJ900 авіаліній Delta Air Lines в Міжнародному аеропорту Пірсон в Торонто, Канада, 18 лютого 2025 року
Авіатроща літака CRJ900 авіаліній Delta Air Lines в Міжнародному аеропорту Пірсон в Торонто, Канада, 18 лютого 2025 року

Реактивний літак Delta Air Lines перекинувся на дах під час посадки в понеділок в аеропорту Пірсон Торонто. Всі 80 людей на борту вижили, а постраждалі отримали відносно незначні травми, повідомив виконавчий директор аеропорту.

Літак із Міннеаполіса з 76 пасажирами та чотирма членами екіпажу намагався приземлитися приблизно о 14:15 під час завірюхи із вітром швидкістю до 65 км/год.

Зв'язок між вежею та пілотом був нормальним під час заходу на посадку, і незрозуміло, що пішло не так під час приземлення.

Пітер Карлсон, пасажир, який подорожував до Торонто на конференцію парамедиків, сказав, що приземлення було "дуже жорстким".

"Раптом все просто перекосилось і вмить я був догори ногами все ще прив’язаний", — сказав він CBC News.

Канадська влада провела дві короткі пресконференції, але не надала подробиць про катастрофу.

Відео, опубліковане в соціальних мережах, показало наслідки: Mitsubishi CRJ-900LR перекинувся, фюзеляж, здавалося, неушкоджений, пожежники гасили залишки вогню, а пасажири вилазили з літака та йшли по асфальту.

"Ми дуже вдячні, що не було загиблих і травми відносно незначні", — сказала журналістам Дебора Флінт, генеральна директорка Управління аеропортів Великого Торонто.

Генеральний директор Delta Ед Бастіан заявив, що "серця всієї глобальної родини Delta з постраждалими".

Голова пожежної служби аеропорту Пірсон Тодд Ейткен повідомив, що 18 пасажирів доставлено в лікарню.

Раніше того дня санітарна авіація Ornge повідомила, що транспортує одного педіатричного пацієнта до лікарні SickKids у Торонто та двох поранених дорослих до інших лікарень міста.

Співробітники екстреної служби дісталися літака за кілька хвилин, і Ейткен сказав, що служби "відреагували за планом". За його словами, "злітно-посадкова смуга була сухою і не було бокового вітру".

Ця катастрофа стала четвертою великою авіаційною аварією в Північній Америці за останні три тижні.

29 січня біля національного аеропорту імені Рейгана у Вашингтоні зіткнулися комерційний лайнер і армійський вертоліт, у результаті чого загинули 67 людей.

31 січня у Філадельфії розбився медичний транспортний літак, загинули шестеро людей на борту та ще одна людина на землі. А 6 лютого в авіакатастрофі на Алясці загинули 10 людей.

Остання велика катастрофа в Пірсоні сталася 2 серпня 2005 року, коли літак Airbus A340, який здійснював посадку з Парижа, злетів зі злітно-посадкової смуги та спалахнув під час штормової погоди. Усі 309 пасажирів і членів екіпажу рейсу 358 Air France вижили в катастрофі.

Згідно з даними Метеорологічної служби Канади, у понеділок у Пірсоні був снігопад і вітер зі швидкістю 51 км/год із поривами до 65 км/год. Температура була близько мінус 8,6 градуса за Цельсієм. Рейс Delta отримав дозвіл на посадку приблизно о 14:10.

На аудіозаписах чутно, що диспетчерська вежа попереджала пілотів про можливий "удар" повітряного потоку на підході.

"Мені це звучало, як те, що диспетчер намагався дати корисну інформацію. що вітер створить нерівне зниження, вас буде підіймати та опускати", — сказав Джон Кокс, генеральний директор консалтингової компанії з авіаційної безпеки Safety Operating Systems у Санкт-Пітерсбурзі, штат Флорида.

"Було вітряно. Але літаки розроблені та сертифіковані для того, щоб справлятися з цим, – сказав Кокс. - Пілоти навчені та мають досвід, щоб впоратися з цим".

Літак зупинився на перетині злітно-посадкових смуг 23 і 15L, неподалік від початку злітно-посадкової смуги. Відразу після аварії диспетчери поговорили з екіпажем медичного гелікоптера, який щойно вилетів з Пірсона та повертався на допомогу.

"Знайте, що навколо літака ходять люди", — сказав диспетчер.

"Так. Літак перевернутий і горить", – відреагував пілот медичного гелікоптера.

Карлсон каже, що коли він відстебнув ремінь безпеки, то врізався у стелю, яка стала підлогою. Він відчув запах газу, побачив, як авіаційне паливо тече у вікна кабіни, і зрозумів, що мусить вийти, але сказав, що спрацювала його батьківська інтуїція та навички парамедика. Він шукав, кому допомогти. Карлсон і ще один чоловік допомогли матері та її маленькому сину вийти з літака, а потім Карлсон впав на злітну смугу.

Був сніг, і "здавалося, що я ступаю в тундру".

"Мені було байдуже, наскільки холодно, байдуже, скільки мені потрібно було пройти, як довго я мав стояти — усі ми просто хотіли вийти з літака", — сказав він.

Кокс, який літав на U.S. Air протягом 25 років і працював над розслідуваннями Національної ради з безпеки на транспорті США, сказав, що літак CRJ-900 є перевіреним літаком, який служить десятиліттями і добре справляється зі своєю роботою в негоду.

Він сказав, що це незвично, що літак перевернувся на дах.

"Ми бачили кілька випадків зльоту, коли літаки перевертало, але це досить рідко", — сказав Кокс.

Серед питань, на які необхідно знайти відповідь, за словами Кокса, є те, чому в розбитому літаку відсутнє праве крило.

"Якщо одне крило відсутнє, буде тенденція перевертатися, — сказав він. — Основні питання стосуватимуться того, що сталося з крилом, реєстратором польотних даних і реєстратором голосу в кабіні. Вони будуть знайдені, якщо не сьогодні, то завтра, і Рада з безпеки на транспорті Канади зачитає їх, і вони добре зрозуміють, що насправді тут сталося".

Федеральна авіаційна адміністрація США заявила, що Рада з безпеки на транспорті Канади очолить розслідування та надасть будь-які оновлення.

NTSB у США повідомила, що надсилає групу для допомоги в канадському розслідуванні.

Endeavor Air, що базується в Міннеаполісі, є дочірньою компанією Delta Air Lines і найбільшим у світі оператором літаків CRJ-900. Авіакомпанія керує 130 регіональними літаками на 700 щоденних рейсах до понад 126 міст США, Канади та Карибського басейну, згідно з вебсайтом компанії.

CRJ-900, популярний регіональний реактивний літак, розроблений канадською аерокосмічною компанією Bombardier. Він належить до того ж сімейства літаків, що й CRJ-700, тип літака, який став учасником зіткнення в повітрі біля національного аеропорту Рейгана 29 січня.

Авіатроща у столиці США: подробиці з місця події. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:17 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG