В уявлені пересічного американця, столиця їх країни Вашингтон – місто музеїв і бюрократів, адже на відносно невеличкій території сконцентрована величезна кількість культурно-освітніх закладів та безліч державних установ. Мешканці столиці та її передмістя мають репутацію людей, які не вміють вдягатися зі смаком. Щоб змінити цю негативну тенденцію у місті започатковано програму, покликану вдягнутими місцевих у стильний одяг і одночасно створити нові робочі місця.
Модельєр Ґенет Персел завжди цікавилася модою. Ще до недавнього часу це відбувалося на аматорському рівні:
«Я адвокат за професією. Пропрацювала на цій ниві майже 13 років».
Але навіть працюючи адвокатом, жінка любила власноруч шити собі одяг. Рік тому вона зрозуміла – треба якось визначитися:
«Я раптом усвідомила, це робить мене щасливою, я також зрозуміла, що можу таким чином заробляти гроші».
Сказала і зробила. Сьогодні у неї своя дизайнерська фірма – «Мейвен». Колекція Ґенет нещодавно була представлена на тижні моди у Вашингтоні. Жінка каже, що своїм успіхом вона завдячує програмі підтримки модельєрів-початківців та її керівниці Крістін Брукс-Кропер.
«Наше завдання підтримати їх, щоби вони могли вийти на ринок і добитися успіху», – каже Крістін.
Крістін додає, що у рамках програми дизайнерам надають приміщення, до їх послуг також професійні консультанти:
«Їх консультують технічні наставники, бізнес-ментори, їм допомагають в усьому – від написання бізнес-плану, до маркетингу, брендингу, соціальних медіа».
Дизайнер Тетяна Коліна сподівається, за сприянням програми, запустити власну лінію взуття, на якому можна міняти прикраси. Ця ідея зародилася у неї 4 роки тому, однак можливості її реалізувати не було.
«Свою ідею я демонструвала на різних шоу у Нью-Йорку та Лас-Вегасі. Я шукала виробників, які могли би шити таке взуття. Однак у розмовах з ними я зіткнулася з безліччю перешкод», – каже Тетяна Коліна.
Ґенет, яка уже відкрила свою фірму, вважає, що програма допомоги починаючим модельєрам повинна ширше рекламувати роботи своїх вихованців:
«Гадаю, що наступним логічним кроком для індустрії моди у Вашингтоні повинно стати представлення місцевих модельєрів на серйозному і легітимному рівнях».
Крістін Брукс-Кропер додає, що саме над цим і працює сьогодні менеджмент програми:
«Ми прагнемо мати більше продукції і виробництва, щоби ми почали казати, у нас тут є ціла індустрія».
А з попитом на дизайнерську продукцію у Вашингтоні навряд чи будуть проблеми. Дослідження показують, що мешканці столиці та її передмість витрачають двічі більше на одяг і взуття, ніж жителі інших міст.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1