Говорячи про ситуацією із свободою слова в Україні, Генсек Ради Європи вже висловив занепокоєння зокрема діями проти ТВі, а також законопроектом, який криміналізує наклеп
Під час візиту в Україну європейський високопосадовець взяв участь у конференції, присвяченій виконанню Плану дій Ради Європи для України. У час коли міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, виступаючи на конференції, здебільшого запевняв про рух Києва до виконання зобов'язань перед Радою Європи, Генеральний секретар Ради Європи говорив про проблеми. Він зокрема зазначив, що перебування лідерів опозиції у в'язниці – є серйозною проблемою парламентської виборчої кампанії. На зустрічі з президентом України Віктором Януковичем Турбйорн Яґланд нагадав про ті зобов’язання, які на себе взяла Україна, ставши членом Ради Європи, зокрема дотримуватись верховенства права та прав людини. Саме ці принципи, як вважають у Раді Європи, сьогодні порушуються в Україні.
«Я визнаю, що те, що один з головних лідерів опозиції у в'язниці – це проблема. Як я вже казав, було би краще оскаржувати цю газову угоду на політичному рівні – в парламенті, або залишати її на розсуд людей. Але все-таки дуже важливо, щоб вибори відбулися вільно і чесно», – зазначив Європейський посадовець.
Генеральний секретар Ради Європи повідомив, що вони будуть уважно стежити за процесом виборів за допомогою своїх спостерігачів, які координуватимуть роботу з спостерігачами ОБСЄ
«Ми будемо мати спостерігачів на місцях, я не можу сказати вам, де вони будуть. Але дуже важливо, що вони координуватимуть свою роботу із спостерігачами ОБСЄ, які вже працюють в Україні. Дуже важливо вести спостереження за передвиборчою кампанією, зокрема, чи всі мають вільний доступ до медіа», – зазначив Турбйорн Яґланд.
Говорячи про ситуацією із свободою слова в Україні, генсек Ради Європи вже висловив занепокоєння зокрема діями проти ТВі, а також законопроектом, який криміналізує наклеп. За його словами такі дії є часто першим кроком до контролю свободи слова.
Українська ж опозиція та експерти вважають, що в Україні вже понад два роки відбувається згортання демократії. У цьому переконаний зокрема народний депутат України Остап Семерак:
«На жаль, за останні два з половиною роки в Україні відбувається ерозія демократії, а можливо навіть повне згортання демократії. Прикладів цього процесу є доволі багато і доказів є доволі багато. Звичайно всіх в Україні турбує ув’язнення лідерів опозиції і не допуск до участі в парламентській кампанії», – вважає український законодавець.
Та незважаючи на негативні оцінки ситуації в Україні та наявність великої кількості фактичних порушень європейських принципів українською владою, європейські лідери не складають рук і намагаються до останнього втримали Україну від сповзання у прірву авторитаризму.