Спеціальні потреби

«Друг» лідера Китаю може стати послом США у Пекіні


This aerial photo shows a view of the Sutong Bridge in Nantong in China's eastern Jiangsu province.
This aerial photo shows a view of the Sutong Bridge in Nantong in China's eastern Jiangsu province.

Дональд Трамп вибрав Террі Бранстада, який довгий час був республіканським губернатором штату Айова, служити послом у Китаї, офіційне джерело у перехідній команді новообраного президента підтвердило в середу, - повідомляє The Washington Post.

Бранстад має тісні зв'язки з Китаєм та особисту дружбу з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, яка триває кілька десятиліть. Якщо його кандидатура буде затверджена, цей крок може допомогти переконати керівництво Китаю, що Трамп розуміє важливість здорових відносин із Пекіном, - зазначає видання.

Нагадаємо, телефонна розмова Трампа з президентом Тайваню Цай Інвень минулої п’ятниці обурила Пекін, адже Пекін розглядає Тайвань як частину своєї території і виступає проти офіційних контактів між іншими країнами і Тайванем. З 1979 року у США діє закон про відносини з Тайванем, який дозволяє співробітництво у сфері економіки, але не передбачає дипломатичних відносин між Вашингтоном і Тайбеєм.

Трамп неодноразово у ході передвиборчої кампанії і в низці твітів минулої неділі критикував Китай за торговельну і валютну політику країни, а також за те, яким чином вона подає свої територіальні претензії в Південно-Китайському морі. Він пригрозив підняти тарифи на китайські товари до 45 відсотків, якщо Пекін не почне «добре поводитися».

Про обрання Бранстада вперше повідомила новинна агенція Bloomberg News і підтвердила в середу через чиновника, який побажав залишитися анонімним, оскільки призначення ще не було офіційно оголошено.

МЗС Китаю не підтвердило повідомлення, але відреагувало тепло.

«Перш за все, я хотів би сказати, що пан Бранстад є давнім другом китайського народу, і ми запрошуємо його відігравати активнішу роль у сприянні китайсько-американським відносинам», заявив на прес-конференції речник уряду КНР Лу Кан, цитує The Washington Post.

«Посол США в Китаї служить важливим мостом, що з'єднує уряди США і Китаю. Ми готові працювати з будь-ким, хто займе цю посаду, щоб прагнути до подальшого здорового і стабільного розвитку двосторонніх відносин».

Бранстад зустрівся з Трампом у Нью-Йорку у вівторок і дав письмову заяву про те, що він отримав задоволення від «дуже сердечної розмови» з новообраним президентом і що вони говорили про перехід влади і наступну адміністрацію, повідомляє видання.

Бранстад був однією із найактивніших фігур республіканського істеблішменту від імені Трампа, регулярно проводячи з ним агітацію в штаті. Син губернатора, Ерік Бранстад, керував виборчою кампанією Трампа в штаті Айова, який був одним із ключових. Хоча Трамп посів друге місце в республіканських партійних зборах-кокусах він здобув перемогу в штаті на загальних виборах з 51 відсотком голосів проти 42 відсотків Клінтон.

Якщо Трамп офіційно висуне кандидатуру Бранстада і вона буде затверджена Сенатом, його робота могла б згладити деякі гострі камені у стосунках між державами – зокрема, шляхом обнадіювання китайців, що Сполучені Штати не хочуть конфронтації і конфлікту, але надалі бачать сфери для співробітництва, наголошує The Washington Post.

Дивіться також: Хто такий кандидат на посаду міністра фінансів США Стівен Манючін?

Хто такий кандидат на посаду міністра фінансів США Стівен Манючін? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG