Спеціальні потреби

Як знайти свого ментора і навіщо він потрібний


Office Mentoring
Office Mentoring

У США я переїхала у 2016 році і вже три роки працюю у Кремнієвій долині у сфері управління кадрами. Менеджмент та підхід до професійного розвитку у Сполучених Штатах дещо відрізняється від України. Одним із його популярних елементів є розвинена система менторства.

Ментори або наставники – це професіонали, які передають свій досвід людям, що знаходяться на нижчих щаблях професійної кар’єри. Останніх називають менті. Для мене особисто було відкриттям, що є люди, які готові добровільно і безкоштовно витрачати свій час та допомагати часто незнайомим людям.

Навіщо потрібен ментор?

У житті кожної людини настає момент, коли треба визначатися щодо свого подальшого кар’єрного і особистого росту, коли не знаєш, чи залишатися у своїй ділянці чи шукати нову, як перейти у компанії, де працюєш, на лідерські позиції чи підняти власний бізнес на нові висоти. І про все це можна запитати в людини, яка вже пройшла через подібні труднощі і досягла певних висот.

менторство
менторство

Три типи менторів

Загалом існує три типи менторів. Перший тип - кар’єрний тренер. Це новий тип професії. Ними, як правило, стають рекрутери або спеціалісти, що мають досвід роботи з людьми (часто із сертифікатом із коучингу). Вони можуть допомогти обрати кар’єру, побачити ваші таланти та спрямувати у напрямку кращого застосування ваших навичок. До таких людей варто звертатися на початку вашої кар’єри або коли ви думаєте про обрання нового шляху.

Другий тип - старший професіонал. Це людина, що відбулася у тій же професії, що ви для себе обрали. Як правило, такий ментор може підказати, як уникнути помилок і швидше просунутися в роботі, а також – як побудувати мережу професійних контактів.

Третій тип - стартап-радник. Якщо ви будуєте свою компанію, вам необхідні поради ззовні. Не тільки користувачів вашого продукту, а й того, в кого є багатий досвід побудови компаній і хто може бути вашим “адвокатом диявола” - ставити питання, які б критикували ваші дії, змушували дивитися на свої дії та рішення під новим кутом, бо часто, коли працюєш над власним проектом, маєш лише власну правду і своє “правильно”.

Як знайти свого ментора?

Спочатку треба зрозуміти, навіщо вам потрібен наставник, які цілі ви переслідуєте. Далі, подумайте, хто з вашого оточення може вас вислухати та допомогти. Зайдіть на Linkedin і подивіться сторінки досвідчених людей, кар’єра яких вже відбулася, не соромтесь писати ним, розкажіть, що ви шукаєте поради, запрошуйте на віртуальну або реальну каву.

Не очікуйте, що ментор зробить за вас всю роботу, можна допомогти тільки тому, хто дійсно відкритий отримувати поради і буде їх застосовувати.

Можна шукати ментора й у власній компанії. Так само йому чи їй варто відразу пояснити, для чого ви шукаєте наставника. Якщо ви шукаєте нову роботу, не просить вашого ментора влаштувати в його компанію. Запитайте краще поради, як підготуватися до співбесіди, які навички необхідні для того, аби отримати бажану посаду.

Бути менті

Якщо ви знайшли наставника, ви зобов’язуєтесь бути менті - тобто учнем. Не очікуйте, що ментор зробить за вас всю роботу, можна допомогти тільки тому, хто дійсно відкритий отримувати поради і буде їх застосовувати. Ментор не переробить ваше портфоліо за вас, але розкаже, як це зробити. Поважайте час один одного, не пропускайте сесій, готуйте питання, виконуйте завдання, які дає ваш вчитель, і не забувайте, яка у вас мета.

В Україні інститут наставництва лише розвивається, але швидко набирає обертів. Менторство - це двосторонній процес і допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі, бо менторство підштовхує до розвитку лідерських якостей, збагачує професійне і соціальне коло. Адже кажуть: “Ти не зрозумієш сам, поки не поясниш комусь так, аби він зрозумів”.

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому веб-сайті, дозволяється за умови посилання на джерело.

Дивіться також: Кока-Кола, Старбакс і Хонда доєдналися до компаній, які бойкотують Фейсбук. Відео

Розсилка

Відео - найголовніше

Комікс про Голодомор «Тінь Сталіна» вийшов у США.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG