Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Вашингтоні пообіцяв виробникам озброєння більше контрактів.
За кілька годин до офіційного відкриття ювілейного саміту альянсу у Вашингтоні 9 липня він заявив:
“Ми будемо робити більше, ніж святкувати. Ми будемо ухвалювати важливі рішення на майбутнє. Це будуть рішення про те, як посилити підтримку України. Це будуть рішення щодо подальшого зміцнення партнерства по всьому світу та зокрема з нашими партнерами з Азійсько-тихоокеанського регіону. І, звичайно, це будуть рішення щодо основного завдання НАТО – стримування та оборони".
На Форумі оборонної промисловості напередодні відкриття саміту зібралися представники компаній, які виробляють обладнання чи надають послуги військовим силам НАТО.
Генсек Північноатлантичного альянсу під час виступу наголосив, що неможливо забезпечити потужну оборону без сильної оборонної промисловості. "Тут ми повністю залежимо від вас, тому що ви виробляєте і постачаєте необхідні нам засоби, зброю, боєприпаси, системи, необхідні для міцної оборони”, - наголосив він.
Столтенберг також запевнив виробників, що контракти на купівлю їхньої продукції зростатимуть через готовність урядів інвестувати більше в оборону.
“Обіцянка інвестувати більше також відображена в рішенні, яке ми ухвалимо на саміті НАТО цього тижня. Воно полягає в тому, що всі союзники НАТО підпишуть нову оборонну промислову обіцянку, яка допоможе розширити нашу промисловість у Європі та Північній Америці”, – повідомив Столтенберг представникам оборонної промисловості.
Він також закликав їх тісніше співпрацювати з українськими партнерами: “У них є бойовий досвід і винахідливість, які, на моє глибоке переконання, також фактично зміцнюють нашу оборонну промисловість. Тому ми будемо тісніше співпрацювати з українцями, і ми вітаємо всі ініціативи та пропозиції”.
Заступниця міністра оборони США Кетлін Гікс, виступаючи на Форумі, сказала:
Наше завдання полягає в тому, щоб надати нашим бійцям надійні бойові можливості ... для перемоги, якщо їх покличуть до боюКетлін Гікс
“Війна в Україні показала, наскільки агресія котроїсь із країн є реальною загрозою, що вимагає винахідливості в інформаційну еру та потенціалу індустріальної ери”.
Також, з її слів, стрімке розширення оборонної промисловості стратегічних конкурентів США продемонструвало, як “десятиліття непостійного фінансування та тьмяних сигналів попиту вплинули на оборонну промисловість довкола Атлантики”.
“Разом наше завдання полягає в тому, щоб надати нашим бійцям надійні бойові можливості з такою швидкістю та масштабом, щоб вони могли стримувати агресію проти населення та території НАТО та перемогти, якщо їх покличуть до бою”, – заявила Гікс.
Як повідомляв Голос Америки, питання світової підтримки України - в центрі уваги під час відкриття саміту НАТО у Вашингтоні.