Під час саміту G7 13 червня Україна підпише безпекові угоди з Японією та США. "Документ зі Сполученими Штатами буде безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України", - йдеться в соцмедійному дописі президента України Володимира Зеленського.
Угода має на меті продемонструвати рішучість США зміцнити обороноздатність України без розміщення американських військ на українському полі бою. Угода включатиме зобов’язання України щодо реформ і моніторингу кінцевого використання зброї, наданої США.
Безпекова угода між США та Україною стане "віхою нашого партнерства" і "справжнім свідченням того, що ми віддані підтримці України не лише цього місяця, цього року, а на багато років наперед, сказав пресі радник США з нацбезпеки Джейк Салліван. "Ми підтримуватимемо Україну як і в захисті від російської агресії, так і у стримуванні майбутньої агресії, щоб Україна могла бути суверенною, життєздатною, процвітаючою демократією, закріпленою в західній та євроатлантичній спільноті", - додав він.
Домовленість, розрахована на 10 років, стосуватиметься довгострокових зусиль із навчання та оснащення українського війська, надання сучаснішої зброї та розбудови спроможностей військово-промислового комплексу, повідомляє New York Times з посиланням на інформацію посадовців США.
Видання все ж припускає, що домовленість може змінитись, якщо в США зміниться президент, адже, на відміну від угоди укладеної з Ізраїлем, ця домовленість не передбачає схвалення Конгресом мільярдної допомоги, а лише містить твердження про відданість президента США співпраці з Конгресом щодо довгострокової допомоги. Також, вказує видання, на відміну від безпекових угод США з Японією, Південною Кореєю та Філіппінами, ця домовленість не передбачатиме безпекових гарантій з боку США.
Видання The Washington Post також вказує на невизначені перспективи угоди, якщо президент у США зміниться.