Спеціальні потреби

MH17 збили проросійські бойовики - незалежні розслідувачі навели докази


Росію ізолюють, як Лівію через результати розслідування по "Боїнгу" - журналіст
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Росію ізолюють, як Лівію через результати розслідування по "Боїнгу" - журналіст

Через рік після трагедії MH17 дослідники і політики з обох боків погоджуються в одному – за втратою майже трьох сотень життів стоять лише три літери – «Бук». Зенітний ракетний комплекс, який захищає танки і не здатний розпізнати – де ворог, а де друг.

Незалежні міжнародні розслідувачі із проекту Белінґкет змогли дати відповіді, із якими досі зволікає офіційне слідство. Спершу їм вдалося вирахувати – «Бук», з якого найімовірніше і підбили малайзійський Боїнг, був російським, пізніше – за допомогою методу геолокації дослідники змогли відстежити криваві гастролі установки.

Говорить журналіст Bellingcat Group Іггі Останін:

«Співставляючи знімки пересічних свідків трагедії у соцмережах із місцями, де вони були зроблені, ми змогли підтвердити, що сепаратисти мали «Бук» у розпорядженні у день трагедії. Порівнюючи фото військового конвою, номерні знаки машин, які спершу бачили у Росії, а потім в Україні, ми змогли встановити, що цей «Бук» прибув із Росії.
У кінці ми змогли відбудувати хронологічний ланцюжок того, що і де трапилось, і відстежити фактичний шлях руху конвою. Кілька днів після атаки ми побачили, як установки «Бук» повертаються у своє розташування у Росії.
Незалежні дослідники з берлінської групи «Корректів» змогли підтвердити на місці висновки «Беллінґкет». «Буком» оперував підрозділ 53-ої бригади протиповітряної оборони Росії із Курська.

Інші розслідувачі – як ось Саймон Островський із VICE news – лише додали до складного пазлу забраклі деталі. Зокрема, змогли підтвердити автентичність телефонної розмови між донськими козаками, які воюють на боці сепаратистів, де вони усвідомлюють – збитий їхніми поплічниками літак – цивільний. Він каже:

«Це було досягненням – записати інтерв’ю із цим чоловіком і по-суті змусити його визнати – що на запису – він.

Шматок запису: «я просто сказал – нехрен летать над территориями, где идет война».

Протягом 10 днів з моменту катастрофи американський уряд оприлюднив супутникові знімки траєкторії польоту ракети. Територія, з якої її запустили, 17 липня була під контролем сепаратистів. А єдиний «Бук», який у той час був на місці запуску, – належав росіянам і оперувати ним могли лише професійні військові – це доводять незалежні дослідники. Однак уряд Нідерландів, країни, яка втратила у авіакатастрофі найбільше громадян, не поспішає оголошувати ні винних, ні навіть підозрюваних.

Журналіст з видання Nieuwsuur Руді Баума каже:

«Наш уряд дуже обережний, аби назвати росіян підозрюваними за збиття MH17. Наш прем’єр-міністр завжди каже – треба дочекатись офіційних даних розслідування. Це збентежує багатьох людей у Нідерландах».

Саймон Островський переконаний – це лише затишшя перед бурею, яка обрушиться на Росію, щойно голландці опублікують офіційні результати розслідування у жовтні. Однак західний світ має вже зараз продумати, як реагувати на правду:

«Щойно звіт опублікують, люди зрозуміють – це «момент Каддафі» для Путіна. Але ізолювати цілу Росію, як свого часу ізолювали від світу Лівію, буде набагато важче. Але бажання зробити це – буде. Лідери країн змушені будуть визнати – російські військові стояли за цим».

Тим часом міжнародний трибунал у справі катастрофи MH17, на якому наполягає Київ і від якого категорично відмовляється Москва, насамперед потрібний простим росіянам – каже Островський. Висновок такої авторитетної інституції зможе врешті порушити картковий будинок російської пропаганди.

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Кореспондентка Голосу Америки в Білому домі. Ведуча програм ЧасTime і Брифінг. Приєдналася до команди 2015-го. Спеціалізується на американсько-українських відносинах, зовнішній та внутрішній політиці США. Висвітлює президентські вибори у США з 2016-го року. До Вашингтона, працювала журналісткою-міжнародницею у новинах на ICTV. Випускниця Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Народилася в Києві.

    Коли випадає нагода відімкнутися від новин, – читає книжки, подорожує, і пробує виростити буряки, інжир і гострий перець на вашингтонському балконі. 

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG