Спеціальні потреби

NASA випробує систему захисту Землі від астероїдів і комет DART


Ілюстрація NASA тесту DART. NASA/Johns Hopkins/REUTERS
Ілюстрація NASA тесту DART. NASA/Johns Hopkins/REUTERS

Національна космічна агенція США (NASA) у понеділок ввечері вперше випробує систему захисту Землі від астероїдів і комет "Тест на подвійне перенаправлення астероїдів" - Double Asteroid Redirection Test (DART). Старт запланований на 6 вечора за Вашингтоном.

DART – це перша місія для технології, що може захистити планету від падіння астероїдів і комет. За планом космічний корабель автономно рухатиметься до астероїда «Діморфос» (Dimorphos), що не становить загрози для Землі, й здійснить планове зіткнення з ним, щоб змінити траєкторію руху космічного тіла. За рухом астероїда NASA стежитимуть через телескоп.

"У галактиці, де астероїди падали на планети мільярди років, тепер одна планета готує удар у відповідь. [...] На перехресті наукової фантастики й реальності DART - це частина нашого плану захистити планету Земля від можливих ударів у майбутньому. Тест щоб захистити майбутнє нашої планети відбувається сьогодні", - йдеться у Twitter NASA.

Як повідомляє космічна агенція, мета місії – зібрати необхідні дані для того, аби краще захистити Землю від можливого падіння космічного тіла, що може загрожуватиме життю на планеті.

Науковці вважають, що однією з головних теорій зникнення динозаврів на Землі 65 мільйонів років тому стало падіння одного астероїда чи комети або метеоритного дощу протягом певного часу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Виборчий цикл у США: внутрішні та зовнішні виклики.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:06 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG