Президент Вірменії Серж Сарґсян очолив меморіальну церемонію, приурочену до 100-річчя вбивства півтора мільйона вірмен в Османській імперії на початку минулого століття, в роки Першої світової війни.
Вірменський лідер звернувся до численних присутніх, у тому числі високопоставлених гостей, на церемонії, яка пройшла в п'ятницю під похмурим небом біля Меморіалу геноциду вірмен в Єревані.
Серед учасників церемонії були президенти Росії, Франції та Сербії, як також католикос Вірменської апостольської церкви Ґареґін ІІ. Лідери поклали по жовтій троянді у вінок у формі незабудки - квітки, яка є символом сумної річниці.
Сотні тисяч людей приїхали в Єреван, щоб вшанувати пам'ять убитих. Жалобна річниця стала приводом для розбратів між країнами - учасницями подій вікової давності і їх союзниками.
Туреччина відмовляється вважати вбивство вірмен в Османській імперії геноцидом, стверджуючи, що вірмени загинули в боях громадянської війни, в якій їм допомагала Росія. Анкара заявляє, що кількість убитих набагато менше півтора мільйонів.
Туреччина заявляє офіційні протести будь-якому уряду, який називає вбивства геноцидом. Цього місяця вона відкликала свого представника у Ватикані після того, як Папа Римський Франциск назвав масове винищення вірмен першим геноцидом 20-го століття.
У четвер президент США Барак Обама оприлюднив заяву з нагоди річниці цих подій, в якій назвав їх «звірячими вбивствами», «жахливою розправою», «жахливим насильством», але не використав слово «геноцид».
Вірменська церква зарахувала жертв масових розправ до лику святих на спеціальній відправі, що пройшла в четвер у Ечміадзині - місті, що стало притулком для тих, кому вдалося уникнути вбивств.
Дивіться також: Визнання Геноциду вірмен відкладається через геополітику?