Спеціальні потреби

Адміністрація Байдена не припинить роботу –Держдеп про звільнення неправомірно ув’язнених американців у всьому світі


Державний секретар США Ентоні Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен подякував союзникам США за підтримку у досягненні угоди з Росією про обмін ув'язненими.

"Ми вдячні за підтримку низці наших союзників, які зробили цю угоду можливою, зокрема Німеччині, Польщі, Норвегії та Словенії. Ми також вдячні уряду Туреччини, який надав місце для безпечного повернення цих осіб до Сполучених Штатів і Німеччини", - написав Блінкен у заяві, повертаючись зі свого турне країнами Азії.

Він також зазначив, що родини звільнених ніколи не втрачали надії, як і сама адміністрація.

"Під час багатьох важких розмов за останні кілька років я говорив сім’ям тих, хто незаконно утримувався в Росії, що ми їх не забудемо. Я знаю, що за ці роки багато разів вони задавалися питанням, чи наша робота принесе плоди. Але я також знаю, що вони ніколи не втрачали надії, як і ми", - заявив Блінкен.

Державний секретар також пообіцяв продовжувати роботу над звільненням решти американців, які перебувають у незаконному утриманні по всьому світу.

"Під керівництвом президента Байдена ми домоглися звільнення десятків американців, які були взяті в заручники або незаконно затримані. Моя обіцянка сім’ям тих, хто все ще розлучений зі своїми сім’ями, така ж, яку я дав тим, хто сьогодні повертається додому. Ми не забудемо вас і не заспокоїмося, поки ви знову не побачите своїх близьких", - заявив Блінкен.

США стежать за цими справами та розглядають додаткові способи, які вони можуть задіяти для звільнення незаконно утримуваних. Про це під час брифінгу у Державному департаменті заявив речник відомства Ведант Пател.

"Державний департамент Сполучених Штатів наполегливо працює над тим, щоб американські громадяни мали доступ до консульств, щоб вони мали належне представництво в різних іноземних правових системах", - сказав Пател і додав, що ця робота не припиниться.

Як повідомляв Голос Америки, за інформацією високопосадовців Білого дому, серед тих, кого в рамках обміну було повернено до Росії є Вадим Красіков (з Німеччини), Артем Дульцев (із Словенії), Анна Дульцева (із Словенії), Міхаїл Мікушин (з Норвегії), Павел Рубцов (з Польщі), Роман Селезньов (із США), Владислав Клюшин (із США) та Вадим Конощенок (із США).

Вадим Красіков був засуджений у Німеччині за вбивство колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. За повідомленнями в медіа, його готували до обміну, в якому могли б звільнити російського опозиціонера Олексія Навального. Однак після смерті Навального, обмін став складнішим.

За словами високопосадовця Білого дому, Росія була найбільше зацікавлена саме в поверненні Красікова і задля забезпечення звільнення ув’язнених із Росії, США та їх партнерам довелось приймати складні рішення.

За інформацією Мінʼюсту США, російського бізнесмена Владислава Клюшина засудили в США до дев'яти років ув'язнення за змову на 93 мільйони доларів.

Росіянина Вадима Конощенка влада Естонії заарештувала в грудні 2022 року за запитом Сполучених Штатів, і передала його до США 13 червня 2023. Його звинувачують у створенні мережі закупівель та відмивання коштів для російського уряду.

Роман Селезньов був заарештований на Мальдівах і екстрадований до США, де постав перед судом і зізнався у скоєнні кіберзлочинів. Російського кіберзлочинця засудили до 14 років ув'язнення за участь у масовій крадіжці особистих даних в Інтернеті та змові щодо банківського шахрайства.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG