Спеціальні потреби

Визнання версії теракту може зблизити Путіна із США та віддалити його від росіян - експерти про літак


Залежно від того, яку версію причин катастрофи літака Airbus A321 "Когалимавіа" офіційно підтримає Кремль, він може як отримати шанс на покращення відносин із Заходом, так і втратити підтримку сирійської військової кампанії з боку росіян . Про це пише політолог, дослідник радикальних рухів у Європі Антон Шеховцов.

"З одного боку, щоб вивести Росію з міжнародної ізоляції, Москва прагне створити об'єднаний фронт Заходу та Росії проти "міжнародного тероризму" і таким чином розвинути успіх добре продуманих дій Москви після терористичних нападів на США у вересні 2001-го року. З цієї точки зору, Москві буде вигідно визнати, що літак "Когалимавіа" було знищено у результаті теракту", - пише Шеховцов на своєму Facebook.

Водночас визнання теракту означатиме, що Кремль дезіфнормував росіян щодо безпечності для Росії військової кампанії у Сирії - відзначає експерт.

"На домашній арені Москва представляє сирійську кампанію - покликану підвищити популярність Путіна - як позбавлену ризику для самих росіян. В рамках цієї логіки, визнання факту теракту поставить під сумнів "геніальність" сирійської кампанії Кремля", - пише Шеховцов.

Оприлюднення західними ЗМІ нових подробиць катастрофи постійно зменшує простір для маневру, який має Кремль

Дослідник також відзначає, що через ці причини Москва воліла би затягнути розслідування обставин трагедії для того, щоб мати можливість обрати найбільш вигідну для себе версію.

Між тим оприлюднення західними ЗМІ нових подробиць катастрофи постійно зменшує простір для маневру, який має Кремль.

Сьогодні Reuters повідомили про наявність у США аудіозаписів, які вказують, що російський літак було підірвано бомбою.

Пізніше France 24 поінформували, що записи переговорів у кабіні пілотів літака підтвердили, що на борту стався вибух.

Під тиском беззаперечних фактів Кремль зрештою буде вимушений офіційно визнати версію теракту. На користь того, що так і станеться свідчить сьогоднішнє рішення Кремля припинити авіасполучення між Росією та Єгиптом - пише військовий експерт аналітичного центру RUSI Ігор Сутягін.

"Якщо російська розвідка переконала Путіна припинити польоти, значить їх докази виявились настільки сильними, щоб примусити Путіна зробити те, чого він ніколи не робить - ризикнути своєю репутацією не відступити", - розповів Сутягін в інтерв'ю виданню Mashable.

Натомість професор університету Джорджтауна (Вашингтон, США) Даніель Биман на сторінках видання Slate відзначає - якщо російський літак справді було знищено у результаті теракту організованого ІДІЛ, це означатиме, що дане угрупування - яке досі не здійснювало терактів проти цивільної авіації - змінило тактику. Але якщо це так, то наступною після Росії ціллю можуть стати США.

"Це означатиме, що замість ударів по російських військових базах та солдатах у Сирії, ІДІЛ буде бити по росіянах усюди, де лише зможе до них дістатись - що у випадку з "Когалимавіа" означає вбивство туристів, які відправлялись до дому після відпочинку", - пише Биман.

"Але США також на перших місцях у списку ворогів ІДІЛ. Америка вже роками вбиває членів аль-Кайди в Іраку, і віднедавна бомбить позиції ІДІЛ у Сирії. Тож якщо розпочато міжнародне полювання за громадянами Росії, логічно припустити, що незабаром під прицілом опиняться і американці. Більш того, це означає, що чим агресивнішними будуть дії США проти ІДІЛ в Іраку та Сирії, тим більша вирогідність, що ця організація влаштовуватиме теракти", - вважає дослідник.

А військовий експерт Том Ніколс, професор американського Коледжу військово-морських сил (Naval War College) сьогодні нагадав: "Зараз багатьом надто легко забути, що ісламісти ненавидять росіян так само сильно, як вони ненавидять Захід".

Влада США вже почала реагувати на ймовірну загрозу. Сьогодні голова Міністерства внутрішної безпеки США (Department of Homeland Security) Джей Джонсон заявив про посилення заходів безпеки щодо рейсів до США з "деяких закордонних аеропортів" на Близькому Сході.

У повідомленні Міністерства внутрішньої безпеки США також відзначається, що між Америкою та Шарм-еш-Шейхом немає прямого авіасполучення.

У відомстві також відзначили, що США ведуть власне розслідування обставин трагедії і залежно від них будуть проводити оцінку стандартів авіаційної безпеки в Америці.

Дивіться також: Огляд: Чи безпечно літати до Єгипту?

Огляд: Чи безпечно літати до Єгипту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG