Попри те, що кількість нових випадків COVID-19 в Україні щотижня зменшується, запланований на січень жорсткий карантин залишається в силі. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу в понеділок 28 грудня.
Як він повідомив, за минулий тиждень було виявлено 59 381 випадок коронавірусної хвороби, тоді як позаминулого тижня - 70 327 випадків. За тиждень перед цим кількість підтверджених діагнозів COVID-19 була ще більшою - 78 712.
За словами очільника МОЗ, у зв'язку зі спадом захворюваності в нього часто запитують, чи не планує Міністерство охорони здоров'я перенести або скасувати посилений карантин, призначений на перший місяць нового року - з 8 по 24 січня включно.
Ми не збираємось вносити зміни
"Ми вважаємо необхідним його проводити і не збираємось вносити зміни", - наголосив Степанов.
Як він пояснив, незважаючи на суттєве зменшення кількості нових хворих, після новорічних святкувань крива захворюваності знову може піти вгору. Причина - недотримання протиепідемічних правил у передсвяткові й святкові дні.
"Коли ми дивимось на те, що відбувається на новорічних ялинках, то навіть за моїми спостереженнями у місті Києві, дуже сильно кульгає дотримання правил", - сказав міністр.
Після новорічних свят ми прогнозуємо збільшення кількості хворих
Як він додав, "Після новорічних свят ми прогнозуємо збільшення кількості хворих".
Окрім прогнозованого збільшення кількості пацієнтів з COVID-19, лікарі очікують також на спалах сезонного грипу, ускладнення від якого подібні до ускладнень від коронавірусної хвороби.
"Отже, що стосується проведення жорсткого карантину з 8 по 24 січня, то ми не збираємося вносити зміни щодо скасування", - підсумував міністр.
Нагадаємо: 9 грудня уряд оголосив, що запровадить "зимові канікули заради безпеки". Посилені карантинні обмеження, що діятимуть з 8 по 24 січня 2021 року, майже ті самі, що діяли під час "карантину вихідного дня". Ідеться, зокрема, про заборону роботи кафе та ресторанів, а також закладів непродовольчої торгівлі.
Тим часом представники малого бізнесу протестують проти двотижневого локдауну, називаючи його забороною на працю.
Дивіться також: Яким був 2020-й у відносинах України та США? Відео