Хакери, яких підозрюють в організації нападу минулого тижня, вимагають 70 млн дол у криптовалюті в обмін на розблокування ІТ-систем.
Відповідну вимогу було розміщено на сайті «темного Інтернету», який використовує пов‘язана з Росією група REvil.
У п’ятницю Агентство США з кібербезпеки та безпеки інфраструктури повідомило, що розслідує новий напад з використанням програми-шантажиста, проведений проти розробника програмного забезпечення Kaseya, йдеться в урядовій заяві.
В суботу президент США Джо Байден прокоментував повідомлення про хакерський напад і заявив, що США притягнуть Росію до відповідальності, якщо буде встнановлено, що РФ стоїть за цим нападом.
«Якщо це було зроблено з відома, або внаслідок дій Росії, тоді, як я казав Путіну, він відповість», - сказав Байден журналістам.
Флоридська компанія Kaseya, як видається, постраждала від нападу пов‘язаного з Росією хакерського угруповання REvil, згідно з інформацією групи з кібербезпеки Huntress Lab, яка допомагає долати наслідки інциденту.
Від нападу могли постраждати сотні клієнтів, які використовують програмне забезпечення компанії Kaseya, вважають у Huntress Lab. Джон Гаммонд з Huntress Lab у спілкуванні з пресою назвав напад «колосальним та спустошливим».
Сама компанія Kaseya заявила, що за попередніми даними «лише невелика частина клієнтів» постраждали - менше ніж 40 у всьому світі.
Хакери використовують так звані «програми-шантажисти», щоб заблокувати доступ до мережі компанії з вимогою викупу. Подібні масштабні напади впродовж минулих місяців здійснювались на компанію JBS, найбільшого виробника м‘яса в світі, який має значні виробничі потужності у США, а також на американський трубопровід Colonial, який постачає бензин у регіони Східного узбережжя США.
В статті використано матеріали АР та Reuters.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Ринок землі в Україні – реакція західних експертів