Спеціальні потреби

США і Колумбія після погроз митом та санкціями домовилися про депортацію мігрантів


Фото: Глорія Камачо з повідомленням про скасування візової співбесіди поблизу посольства США в Боготі, Колумбія, 27 січня 2025 року
Фото: Глорія Камачо з повідомленням про скасування візової співбесіди поблизу посольства США в Боготі, Колумбія, 27 січня 2025 року

Білий дім оголосив увечері 26 січня, що Сполучені Штати переглянули наміри дій проти Колумбії, заявивши, що дві країни дійшли згоди про повернення колумбійських мігрантів додому літаками зі США.

У заяві Білого дому йдеться, що країни погодилися, що Колумбія без обмежень прийматиме своїх мігрантів, у тому числі тих, яких перевозитимуть американськими військовими літаками.

Раніше президент Колумбії Ґуставо Петро відмовлявся приймати два американські військові літаки, стверджуючи, що прийматиме мігрантів лише тоді, якщо США поводитимуться з ними гідно і використовуватимуть для депортацій цивільні літаки.

Білий дім також заявив, що не запроваджує проти Колумбії рішення про нові мита і санкції тарифи та санкції, які залишаються не підписаними, але напоготові, на випадок, "якщо Колумбія не виконає цю домовленість".

Але візові санкції Державного департаменту щодо кількох колумбійських посадовців і посилені митні перевірки мали залишатися в силі до приземлення в Колумбії першого літака мігрантами, повідомили в Білому домі.

Увечері в неділю Міністерство закордонних справ Колумбії повідомило, що знайшло вихід з протистояння зі Сполученими Штатами, і що міністр закордонних справ Луїс Ґілберто Мурійо та посол Колумбії в США Даніель Ґарсія-Пенья їдуть до Вашингтона для подальших переговорів про виконання домовленості.

Колумбія заявила, що прийме своїх громадян і гарантуватиме їм гідні умови та права.

Ті оголошення з'явилися після низки гострих заяв керівників двох країн, зокрема від президента США Дональда Трампа, який заявляв про негайне накладення 25% мита на колумбійські товари, яке за тиждень мало зрости до 50%, а також про призупинення видачі віз у посольстві США в Боготі.

Президент Ґуставо Петро в відповідь казав, що накладе 25% мита на американські товари, і проголошував, що Сполучені Штати "ніколи нами не керуватимуть".

"Мігрант — це не злочинець, і з ним треба поводитися з гідністю, якої заслуговує людина, — казав Петро, — Саме тому я повернув військові літаки США, які перевозили колумбійських мігрантів... Ми будемо приймати наших співгромадян у цивільних літаках, щоб з ними не погодилися як зі злочинцями”.

Колумбія є третім за величиною торговим партнером США в Латинській Америці.

Суперечка виникла після того, як у США почали щодня арештовувати сотні мігрантів, які не мають належних документів і відправляти назад до їхніх країн, виконуючи передвиборчу обіцянку Трампа депортувати мігрантів, які незаконно в'їхали до Сполучених Штатів.

«Ми будемо втілювати імміграційні закони», — сказав віцепрезидент Джей Ді Венс у неділю у телеканалу CBS News.

За даними Білого дому та Імміграційної і митної служби США в перші дні діяльності нової адміністрації минулого тижня були заарештовані понад 1000 мігрантів і сотні депортовані в інші країни, зокрема у Гватемалу.

Імміграційна та митна служба США повідомляла, що в неділю по всій країні арештували 956 осіб.

У повідомленні не уточнюється, скільки з них були затримані в межах операції в Чикаго, за якою спостерігали кілька високопосадовців адміністрації Трампа, включно з найвищим уповноваженим у питаннях кордонів Томом Гоманом.

У заяві Імміграційної і митної служби йдеться, що вона взаємодіяла з іншими федеральними відомствами у «посилених цільових операціях в Чикаго для виконання імміграційного законодавства США та збереження громадської та національної безпеки, вилучаючи з наших громад потенційно небезпечних злочинних чужинців”.

Том Гоман сказав телеканалу ABC у неділю: “Арештів по всій країні буде більше”.

Трамп розпорядився про відправлення на кордон США з Мексикою 1500 військовослужбовців і Гоман сказав: “Ви побачите, що кількість зросте. Вони там для того, щоб кордон був безпечний”.

Він сказав, що США депортують “якомога більше” арештованих, зосереджуючись на особах засуджених за злочини в США, а потім перейдуть до затримання та депортацій тих, чиї запити про притулок у США були відхилені.

“Ми на початковому етапі”, — сказав Гоман.

Вважають, що у США є приблизно близько 11 мільйонів мігрантів без належних документів — величезна кількість, яку, на думку багатьох чиновників, повністю депортувати буде неможливо.

Сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем, вірний соратник Трампа, закликав своїх колег-республіканців у Конгресі схвалити більші видатки на депортації.

“Ми не дали команді Трампа достатньо ресурсів”, — сказав Ґрем у телепрограмі NBC.

Він сказав, що Гоману “потрібно найняти значно більше працівників. Йому треби закінчити стіну [на кордоні] [з Мексикою] і технології. Щоб це спрацювало, йому треба збільшити кількість місць для ув’язнених з 41 000 до 150 000”.

"Отже, звертаюся до моїх колег-республіканців, особливо в Палаті: поки ми сперечаємося, наші імміграційні плани натикаються на перешкоди. Ми не будуємо стіни, ми б’ємося об стіни. Нам потрібно дати Тому Гоману гроші вже зараз, щоб виконати його план. А без фінансування Конгресу це вдариться об стіну», — заявив Ґрем.

Адміністрація Трампа припинила реєстрацію заяв у мобільному додатку для мігрантів, які чекають у Мексиці, але антиміграційні укази Трампа натрапили на юридичні перешкоди.

Один суддя вже тимчасово заборонив Трампу оголосити, що він більше не визнає гарантоване конституцією американське громадянство народжених у США дітей мігрантів без документів.

У цій статті використані матеріали від Associated Press і Reuters.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG