Спеціальні потреби

Голова МЗС Німеччини: розміщення ракет США допоможе "стримати" Путіна


Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок

Заплановане розміщення в Німеччині американських далекобійних ракет необхідне як "засіб стримування" російського президента Володимира Путіна, заявила міністерка закордонних справ Анналена Бербок у статті для видання Bild am Sonntag.

Голова МЗС наголосила, що захистити Німеччину може те, що Берлін зараз "інвестує у власну безпеку й міць" – у рамках ЄС і НАТО, а також на національному рівні. Ці заходи включають рішення про розміщення американської далекобійної зброї в Німеччині, додала міністерка.

За її словами, ФРН необхідно побудувати "надійне стримування" російської агресії. Такі кроки повинні також захистити Польщу, країни Балтії і Фінляндію, "які безпосередньо межують із Росією і в останні місяці зазнали вибухового ефекту гібридних заходів на кордоні", зазначила Анналена Бербок.

Як повідомляв раніше Голос Америки, на саміті НАТО у Вашингтоні 10 липня США та Німеччина оголосили, що Сполучені Штати планують з 2026 року розгорнути засоби далекобійної зброї у Німеччині. Це стане частиною довготривалого розміщення подібних потужностей у майбутньому. Про це йдеться на сайті Білого дому з посиланням на спільну заяву урядів Німеччини та Сполучених Штатів в рамках саміту НАТО.

“У 2026 році Сполучені Штати розпочнуть епізодичне розгортання далекобійних засобів ведення вогню як частина планування розміщення цих засобів в майбутньому на тривалий термін”, – йдеться у заяві на сайті Білого дому.

В рамках повного розгортання далекобійних систем озброєння США встановлюватимуть зенітні ракети SM-6, крилаті ракети Tomahawk, а також гіперзвукову зброю, яка має значно більший радіус дії, у порівнянні з іншими наземними засобами ведення вогню в Європі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG