Спеціальні потреби

Україна домовилася щодо $23 млрд боргу для "збереження стабільності" в умовах російської війни


Український міністр фінансів Сергій Марченко каже, що реструктуризація боргів потрібна для подальшого фінансування оборони й інших державних витрат в час, коли російська агресія завдала серйозної шкоди економіці України.
Український міністр фінансів Сергій Марченко каже, що реструктуризація боргів потрібна для подальшого фінансування оборони й інших державних витрат в час, коли російська агресія завдала серйозної шкоди економіці України.

Міністерство фінансів України оприлюднило на Лондонській біржі повідомлення про досягнення угоди з інвесторами в українські державні облігації про реструктуризацію тих цінних паперів суму 23,4 млрд доларів США.

Це один з кроків у масштабній реструктуризації Україною міжнародних боргів в умовах повномасштабної війни через агресію Росії.

Одразу після початку відкритого російського вторгнення в лютому 2022 року Україна домовилася з кредиторами про дворічне призупинення виконання боргових зобов'язань, але тепер та домовленість вибігає і постала потреба подальших дій.

“Це важливий крок для забезпечення бюджетної стабільності та збереження фінансових ресурсів України, необхідних для продовження фінансування нашої оборони”, - заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Міністр зауважив, що угода з кредиторами “створить умови для якнайшвидшого повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли ситуація з безпекою стабілізується, щоб фінансувати швидке відновлення та реконструкцію нашої країни”.

“Неспровоковане повномасштабне вторгнення Росії завдало серйозної шкоди економіці України. Для того, щоб виграти цю війну, нашій сильній армії необхідна підтримка сильної економіки. Допомога партнерів є критично важливою для того, щоб ми могли продовжувати захищати нашу демократію та суверенітет, одночасно забезпечуючи фінансування важливих бюджетних видатків”, - заявив український міністр фінансів.

Український уряд каже, що власники облігацій погодилися на зниження вартості єврооблігацій на 37%, а отже зменшення боргу на $8,67 млрд.

За українськими розрахунками це заощадить Україні $11,4 млрд на обслуговуванні боргу до 2027 року - на час дії чинної
програми підтримки з боку Міжнародного валютного фонду.

Комітет кредиторів, які володіють 22% державних українських облігацій, назвав домовленість “швидкою і конструктивною”.

“Як довготермінові інвестори в Україну, ми задоволені можливістю забезпечити значне боргове полегшення для України, посприяти її намаганням відновити доступ до міжнародних ринків капіталу і підтримати майбутню відбудову країни на користь українського народу”, - сказано в заяві комітету.

Розсилка

Відео - найголовніше

Український “Щедрик” на вокзалі у столиці США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG