Спеціальні потреби

Хто на саміті G-7 в Італії, і що очікують стосовно України?


Президент США Джо Байден в Італії для участі в саміті Групи-7 13-15 червня 2024 р.
Президент США Джо Байден в Італії для участі в саміті Групи-7 13-15 червня 2024 р.

Керівники країн Групи-7 (G-7) з очільниками Європейського Союзу та низки запрошених держав зібралися в Італії 13-15 червня на переговори, які знову значною мірою зосереджуватимуться на допомозі Україні в її обороні від російської агресії.

Серед гостей - український президент Володимир Зеленський, а також представники Індії, Бразилії, Аргентини, Туреччини, Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Кенії, Алжиру та Мавританії, що головує в Африканському Союзі.

Президент США Джо Байден, президент Франції Еммануель Макрон і британський прем'єр-міністр Ріші Сунак на короткий час відійдуть від гострих виборчих кампаній в їхніх країнах, а канцлер Німеччини Олаф Шольц буде трохи далі від питань щодо майбутнього його урядової коаліції після поразки на виборах Європарламенту.

Але господиня зустрічі, прем'єр-міністрка Джорджа Мелоні, зміцнила свої політичні позиції завдяки успіхам її партії Брати Італії на європейських виборах.

На додаток до російської війни проти України високо на порядку денному стоять питання конфлікту на Близького Сходу, а також проблеми у торгівлі з Китаєм, потенційні загрози розвитку штучного інтелекту, а також питання розвитку Африки.

Безпекова угода США та України

Білий дім напередодні підтвердив, що зустріч президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського в межах саміту G-7 буде використана для підписання угоди про американсько-українську співпрацю в галузі безпеки.

Інші країни групи, зокрема Британія, Франція та Німеччина вже підписали такі безпекові угоди з Україною ще раніше, проголошуючи зобов'язання довготермінової допомоги в обороні України.

"Російські гроші" для України

Ключовою темою обговорень в колі G-7 стали зобов'язання знайти способи використання для допомоги Україні російських активів заморожених в низці країн.

Але досі мова йде про використання не самих активів, зокрема грошей Російського національного банку, а лише надходжень з прибутків від них, бо деякі західні фінансові установи наголошують на відсутності юридичних підстав для конфіскації заморожених російських коштів.

Ще раніше Бельгія пообіцяла передавати Україні податкові надходження з прибутків від російських активів заморожених там.

Додаткові санкції

Напередодні саміту США оголосили про нові санкції щодо сотень осіб та компаній, щоб перешкоджати Росії закуповувати ресурси й устаткування для війни проти України.

Окрема увага звернена на компанії пов'язані з Китаєм та з іншими країнами, які проголошують свою нейтральність, але, які, згідно з твердженнями західних представників, постачають Росії матеріали, зокрема електроніку подвійного призначення, яка використовується у виробництві російської зброї.

Країни Європейського Союзу також працюють над черговим розширенням санкцій щодо Росії.

Зеленський про переговори в Італії:

«Головні теми для нас – розвиток коаліції винищувачів, пришвидшення навчання пілотів, прискорене постачання літаків. Розбудова української системи ППО на основі найпотужніших західних комплексів та нарощування далекобійних спроможностей. Затвердження формату використання російських активів на користь України, зокрема для розвитку нашого ОПК, спільного виробництва зброї.

Сьогодні я візьму участь у засіданні «Групи семи» та проведу серію двосторонніх зустрічей: із господаркою саміту, Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади та Великої Британії Джастіном Трюдо та Ріші Сунаком, Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

Під час зустрічей із Президентом США Джозефом Байденом і Прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою підпишемо двосторонні безпекові угоди. Документ зі Сполученими Штатами буде безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України».

Чим особлива безпекова угода між США та Україною. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Комікс про Голодомор «Тінь Сталіна» вийшов у США.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG