Спеціальні потреби

Створюють супергероя, щоб не визнавати недоліки санкцій? Російських опозиціонерів здивували високі оцінки посадовиці Путіна в Західних ЗМІ


The Economist припускає, що Набіулліна регулярно подає у відставку з посади очільниці російського центробанку, але Путін її відхиляє. Архівне фото 2016 року.
The Economist припускає, що Набіулліна регулярно подає у відставку з посади очільниці російського центробанку, але Путін її відхиляє. Архівне фото 2016 року.

З великими статтями про очільницю російського центрального банку вийшли на початку червня видання Bloomberg та The Economist. Набіулліна відіграє "балансуючу роль" серед економічних радників Путіна, незважаючи на тиск "беззаперечно підтримати довгострокову війну в Україні", підсумовує статті американський Інститут вивчення війни у своєму звіті за 8 червня. А от російських опозиціонерів здивували такі достатньо позитивні публікації в західній пресі про посадовицю путінського режиму.

Bloomberg, з посиланням на колишнього заступника голови російського центробанку В'югіна, змальовує Ельвіру Набіулліну, як некорумповану посадовицю, яка "має ексклюзивне право говорити Путіну те, що той не бажає чути".

В статті від 31 травня The Economist описує роботу Набіулліної в тому, щоб зменшити вплив війни на економіку та "громадськість Росії" і порівнює її з "хірургом", який лікує економіку, як лікар лікував би будь-кого, хто потребує лікування. Видання також цитує колишню посадовицю Білого дому Фіону Гілл, яка припускає, що після війни, саме Набіулліна може стати людиною, з якою Захід зможе спілкуватись щодо того, як відновити ділові стосунки з Росією.

Видання згадують про буцімто бажання Набіулліної піти у відставку, після того, як Росія почала повномасштабну війну проти України, і припускають, що Путін цінує "прямолінійність" Набіулліної і не буде звільняти її в найближчому майбутньому.

Здивування тим, що західна преса "вихваляє" професіоналізм Набіулліної висловив колишній міністр фінансів Росії, а тепер опозиціонер Сергій Алєксашенко.

"Обговорювати досягнення російської економічної влади, це як обговорювати колір нігтів людожера, який на ваших очах з'їдає вашого товариша", - йдеться в дописі опозиціонера.

Західні ЗМІ не наважуються визнати, що російська економіка "не рухнула" після санкцій через те, що санкції були "некомплексними, непослідовними та суперечливими" і тому шукають якогось "супергероя, який забезпечив Путіну стабільність", припускає Алєксашенко. Серед причин зацікавленості преси в постаті Набіулліної, крім теми гендерного балансу та того, що вона починала свою кар'єру в 1990-ті як реформаторка.

Російський політолог Кіріл Рогов вважає, що Набіулліна знає, що забезпечуючи короткострокову економічну стабільність в Росії вона знала, що санкції в довгостроковій перспективі підірвуть економіку і "рятувала не людей, а Путіна, а також себе і своїх близьких, на яких обрушиться гнів Путіна, якщо вона його не врятує".

Він також критикує порівняння Набіулліної з хірургом, вказуючи, що голова центробанку не лікує дисбаланс, коли економіку "відключили від долара", а обирає "Хто і коли заплатить" за цей дисбаланс "І Ельвіра Набіулліна обрала - [витрати] мають лягти не на Путіна".

Професор Чиказького університету Костянтин Сонін нарікає в соцмедійному коментарі, що західні ЗМІ не охоче цитують його думку про те, що Набіулліна зрадила Росію та професію економіста.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG