Спеціальні потреби

«Немає жодного вибору»: Зеленський щодо готовності отримати допомогу від США у кредит


Президент Зеленський зустрічається в Україні з делегацією американських законодавців, 6 квітня, 2024 року.
Президент Зеленський зустрічається в Україні з делегацією американських законодавців, 6 квітня, 2024 року.

Україна розглядає різні варіанти допомоги, але, у тому числі, готова на допомогу США у кредит, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю телемарафону.

«Розглядається дуже багато варіантів. Один сенатор нещодавно був. І він каже: «А ти погодишся на кредитні гроші? Якщо гроші кредитні, або ти не отримаєш?» Я кажу: «А для чого ці вибори, якщо немає вибору?» Ми погодимося на будь-який варіант. Я вам скажу більше, якби ви запропонували Україні дати пакет у кредит сьогодні, або безкоштовно все через рік, то ми сказали б – тільки сьогодні. Тут немає жодного вибору. Наш вибір – вижити та перемогти. Ми це намагаємося робити різними шляхами», – підкреслив Зеленський.

Як зазначив глава держави, «допомога від США критична у будь-якому разі». Але, «на жаль, питання війни Росії проти України стало внутрішньополітичним питанням США, хоча насправді є питанням безпеки всього світу», каже Зеленський.

Як повідомляв раніше Голос Америки, 6 квітня Україну відвідала делегація американських законодавців. Сенатори і конгресмени, які зустрілися з президентом Володимиром Зеленським, наголосили на важливості продовження допомоги від США Україні.

До складу делегації увійшли сенаторка від Республіканської партії Джонні Ернст, члени Палати представників від Демократичної партії Вайлі Нікел, Том Своззі, Майкл Квіглі та від Республіканської партії Ешлі Гінсон і Чак Едвардс.

Зокрема, конгресмен-демократ Майк Квіглі написав у мережі Х: “Ми повинні допомогти [українцям] пройти через це” та наголосив, що саме допомога США дала “українському народу можливість продовжувати відсіч” та унеможливила знищення України.

Після зустрічі з членами делегації президент України Володимир Зеленський заявив, що цей особистий візит американських законодавців був важливим для того, щоб вони могли на власні очі переконатися у тому, що Росія робить з українськими регіонами, які не мають протиповітряного захисту і тими, що опинилися тимчасово під російською окупацією.

Напередодні, 5 квітня, ситуацію на полі бою в Україні та нагальні потреби ЗСУ обговорили 5 квітня телефоном міністри оборони США та України Ллойд Остін та Рустем Умєров.

“Запит президента Байдена щодо додаткової підтримки національної безпеки залишається критичним, щоб Україна мала можливість продовжувати боротьбу з російською агресією”, – зазначив Остін.

Як писав Голос Америки, спікер Палати представників Майк Джонсон раніше натякав на можливість швидкого розгляду пакета допомоги Україні, однак, як повідомило у середу, 3-го квітня, агентство Bloomberg, розгляд Палатою представників допомоги Україні малоймовірний до середини квітня, а можливо, й пізніше, адже спікер Джонсон досі шукає способи пом’якшити опозицію до нього крайньоправих республіканців.

Що стосується суті пакета допомоги, то Джонсон говорив про законопроєкт із певними оновленнями, який буде відрізнятися від того, який був ухвалений Сенатом у лютому цього року. Втім, команда Джонсона поки не оприлюднила конкретних напрацювань.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG