Спеціальні потреби

Перше судно з зерном може вирушити з України 1 серпня – речник Ердогана


Речник президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана заявив про високі шанси на те, що перший корабель-експортер зерна вирушить з України 1 серпня.

«Якщо всі подробиці будуть завершені до завтра, здається, існує висока вірогідність того, що перше судно вийде з порту завтра, – сказав речник Ібрагім Калин турецькому телеканалу Kanal 7 31 липня. – Ми побачимо, як кораблі залишають порти наступного дня найпізніше».

Раніше цього тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова розпочати відвантаження мільйонів тонн зерна, які зберігаються в її південних портах, і чекає на сигнал від партнерів – Туреччини й ООН.

29 липня Міністерство інфраструктури України повідомило, що морські порти «Одеса» і «Чорноморськ» уже завантажили зерно на 17 суден, з яких десять готові до відправлення.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удав по порту Одес і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удар завдала армія РФ,вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

США засудили атаку Росії на Одеський морський порт на наступний день після підписання "зернової угоди" у Стамбулі. Відповідну заяву Держсекретаря Блінкена опублікували 23 липня на сайті Державного департаменту.

«Сполучені Штати рішуче засуджують ракетний удар Росії по українському порту Одеси. Всього через 24 години після підписання угоди щодо відновлення експорту української сільськогосподарської продукції через Чорне море Росія порушила свої зобов’язання, атакувавши історичний порт, з якого за цією домовленістю знову мали б транспортуватись зерно та сільськогосподарська продукція», - йдеться у заяві.

Водночас, 25 липня, адміністраторіка Агентства з міжнародної допомоги США (USAID) Саманта Пауер сказала, що хоча вони сподіваються, що підписана в Стамбулі угода спрацює, у США працюють над "планом Б" для експорту українського зерна. Цей план включає перевезення залізницею, річковим транспортом та автошляхами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG