У планах відновлення України потрібно буде звернути увагу на відновлення зруйнованих війною екосистем країни, заявив комісар ЄС з навколишнього середовища.
Віргініус Сінкявічюс попередив, що екологічні втрати від конфлікту "зростають щодня" — і сказав, що на відновлення екології можуть знадобитися "покоління".
Наступного тижня лідери десятків країн і міжнародних організацій зберуться в швейцарському місті Лугано, щоб обговорити відбудову України, сподіваючись розробити "план Маршалла" для відбудови країни, попри те, що напади Росії на Україну все ще тривають.
План "безсумнівно" повинен включати екологічний компонент, сказав Сінкявічюс в інтерв’ю AFP у середу.
Він вказав на масштабне знищення лісів, землі, вкриті мінами та траншеями, хімічне забруднення, яке поширюється через боєприпаси і забруднені водні шляхи та ґрунт.
"Витрати (екологічні) зростають з кожним днем, тому що ми бачимо, як варварські дії російської сторони не припиняються", - сказав Сінкявічус.
"Вони бомблять хімічні об'єкти" і поставили під загрозу атомні електростанції, сказав він, додавши, що "сотні тисяч тонн" знищеної російської військової техніки потрібно буде знищити.
Він сказав, що збиток навколишньому середовищу, особливо той, що завдано великим лісам, є "злочином найбільшого масштабу", з яким "потрібно буде розбиратися поколіннями".
Він додав, що зараз є "унікальна можливість" створити "чистішу" Україну, але попередив: "Ми можемо відновити дороги, ми можемо відновити інфраструктуру, але щоб ліси росли, потрібні сотні років. На це знадобиться час".