Спеціальні потреби

У Клівленді розпочинається національний з’їзд Республіканської партії


Останній день перед з'їздом Республіканської партії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

У понеділок, 18-го липня, на голови мешканців американського міста, Клівленд, що в штаті Огайо, впаде справжнє політичне попурі. Саме там розпочинається національний з’їзд Республіканської партії, який буде тривати до 21 липня. Головне завдання з’їзду номінувати Дональда Трампа на посаду 45-го президента США, а губернатора штату Індіана – Майка Пенса – на роль віце-президента. Завдання ж влади міста, в якому пройдуть збори – не допустити у Клівленді масових безпорядків та сутичок між прихильниками і противниками Дональда Трампа.

Робітники ще підправляють останні штрихи, щоб перетворити баскетбольну арену Клівленду – Квікен-Лонс – на майданчик, де Республіканська партія висуне Дональда Трампа офіційним кандидатом у президенти. На крокви піднімають близько 250 тисяч червоних, білих і синіх повітряних кульок. Там їх будуть тримати до четверга, щоби випустити з помпою в момент, коли Дональд Трамп прийме номінацію. Готується до з’їзду й саме місто. Тривоги тутешнім мешканцям додали останні події в Ніцці та Туреччині.

«Я схвильована, але параної у мене нема. Інакше я б сюди не прийшла», – каже клівлендська медсестра Елін Ґалаґер.

Очікується, що до міста прибудуть тисячі противників і прихильників Трампа. А отже між ними можуть виникнути сутички. Видання «Ваєрд», що називає Трампа «напівбогом американського безладу», каже - саме безладу очікують від події американські медійники. Висвітлення з’їзду вони готуються, як до роботи у гарячій точці. Одною з найактивніших груп, що прибуде висловити свій протест Трампу партія «Нова чорна пантера» (New Black Panther Party), яка звинувачує Республіканську партію в расизмі.

«Чорношкірі ніколи, ніколи не були членами Республіканської партії за часів мого дитинства і на мою думку – це прихований расизм. І якщо бачите, чорношкіра людина, яка в Америці говорить, що хоче приєднатися до Республіканської партії, має в майбутньому також ходити на збори «Ку-клукс-клану», – обурюється активіст партії «Нова чорна пантера» Джеймс Еванс Мугаммад.

Лідери цієї партії вже заявили, що на протест візьмуть зброю, щоби за потреби – бути здатними протистояти поліції. А оскільки закони штату Огайо дозволяють вільне носіння зброї, то виникає загроза збройних протистоянь. Саме тому цими вихідними правоохоронці міста встановлювали барикади довкола арени, де мають пройти збори республіканців.

Своїми заявами Трамп справді збудував сам проти себе цілу армію противників. Причому його висловлювання були расистськими не лише по відношенню до афроамериканців, а й по відношенню до латиноамериканців і мусульман. І схоже – він починає усвідомлювати це. Так ідею Трампа назвати своїм партнером у президентській гонці губернатора Індіани Майка Пенса, який свого часу критикував Трампа за його анти-мусульманські вислови – аналітики називають спробою загладити помилки, які він накоїв.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG