Україна все ще сподівається на поступки Росії щодо реструктуризації боргу по єврооблігаціях до 29 жовтня, коли мають відбутися збори кредиторів України. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько в кулуарах українсько-німецького бізнес-форуму в Берліні після того, як Москва відмовилась брати участь у цій зустрічі наступного тижня.
«Ми сподіваємось, що вони вирішать брати участь у цій реструктуризації. Кращих умов їм ніхто не запропонує, то ж це має сенс», - зазначила Наталія Яресько.
Україна пропонує Росії ті ж умови, на які раніше погодились міжнародні кредитори. Йдеться про списання 20% від 3 мільярдів доларів боргу по єврооблігаціях.
Наприкінці серпня найбільші утримувачі урядових євробондів погодилися списати 20 відсотків номінальної вартості українських зобов’язань, що становить 18 мільярдів доларів.
Глава кабміну України Арсеній Яценюк вважає, в разі незгоди Кремля реструктуризувати український борг, Київ готовий судитися з Росією.
У грудні 2013 року президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про кредит Україні на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів. Невдовзі після цього облігації на суму 3 мільярди доларів були розміщені на ірландській фондовій біржі, які згодом викупила Росія.
Останні виплати за кредитом були сплачені Україною в червні цього року.
Міністр фінансів України Наталія Яресько раніше заявила, що «російські» єврооблігації Київ розглядає як приватний борг. Москва ж наполягає на суверенному статусі облігацій, тобто як боргу однієї країни перед іншою, і вимагає повної сплати.
Що стосується інших зовнішніх боргів, Наталія Яресько вважає, що Україна має «добрі шанси» отримати доступ до ринку облігацій в 2017 році, якщо виконає всі свої зобов'язання перед МВФ та впроваджуватиме економічні реформи.
До кінця цього року Київ сподівається отримати ще 4 мільярди доларів міжнародного кредиту від МВФ, якщо український уряд продовжуватиме виконувати його вимоги.
Міністр фінансів зазначила, що український уряд має намір досягти економічного зростання у наступному році на рівні 2%.
Дивіться також: Спікер Володимир Гройсман віч-на-віч з Мирославою Гонгадзе.