Спеціальні потреби

Білий дім розповів про пріоритети Барака Обами на саміті G7


"Ми повинні продемонструвати європейську та американську єдність перед обличчям російської агресії", - розповів представник Білого дому.

Війна в Україні та посилення тиску на Росію – одна з провідних тем на саміті «Великої сімки» у Німеччині. Про це у режимі телефонної конференції розповіли журналістам представники адміністрації президента США.

«Пріоритетом для учасників саміту є сильна європейська відповідь Росії, але також ми повинні продемонструвати європейську та американську єдність перед обличчям російської агресії», - розповів заступник радника президента США з національної безпеки Бен Роудс.

Представник Білого дому передбачає, що лідери країн G7 не обговорюватимуть постачання Україні смертоносної зброї. «Я думаю, вони узгоджуватимуть спільну позицію в рамках G7, щодо підтримки українського суверенітету та територіальної цілісності. Також вони обговорюватимуть підтримку дипломатичного рішення, якому ми всі надаємо перевагу, і яке передбачене Мінськими домовленостями від вересня 2014 та лютого 2015 року», зауважив Бен Роудс.

Він нагадав, що другий рік поспіль, «Велика сімка» збирається без Росії. Через анексію Криму, Росію виключили з клубу найвпливовіших держав світу, а «Велику вісімку» повернули до формату семи країн. Однак, зазначив Роудс, США не збираються припиняти діалог з Росією. «Ми завжди казали європейцям, що у нас залишаються відкритими лінії зв’язку, зокрема, тому що ми вважаємо за необхідне продовжувати політичний діалог для вирішення цих проблем. Безперечно, такий самий діалог підтримують європейці, його особисто ведуть канцлер Меркель і президент Олланд з президентом Путіним».

За словами заступника радника Обами, країни «Великої сімки» не мають наміру залишити Україну наодинці з Росією. «США та наші партнери по G7 уже надали Україні значну підтримку, економічну, технічну, урядову, яка допоможе Україні запровадити реформи, які трансформують її економіку», - зазначив Бен Роудс.

Як повідомив директор відділу європейських відносин при Раді національної безпеки Чарльз Купчан, Барак Обама та канцлер Німеччини Анґела Меркель проведуть деякий час наодинці за лаштунками офіційного саміту.

«Ми бачимо, що тема України особливо важлива. Президент Обама та канцлер Меркель дуже тісно працюють у цьому питанні», - сказав Купчан.

За його словами, США та Європа спостерігають за посиленням напруги в Україні впродовж останнього тижня. Зокрема, країни Заходу схвильовані поверненням важного озброєння на розмежувальну лінію, відведення якої обумовлено Мінськими угодами. «Для лідерів G7 дуже важливо не просто обговорити виконання Мінських домовленостей, натиснути на росіян і сепаратистів, але й також спробувати досягти консенсусу щодо спільної відповіді міжнародної спільноти на погіршення ситуації на лінії зіткнення», - додав Купчан.

На погляд Купчана, обговорення українського питання на засіданні Європейської ради наприкінці червня, продемонструє позицію Європи щодо вирішення конфлікту в Україні. «Коли вони зустрінуться, Президент Обама переконуватиме своїх європейських колег в тому, що ЄС повинен рухатися вперед і продовжити санкції. Таким чином США та наші партнери можуть тиснути на Росію дотримуватися своїх зобов’язань», підсумував посадовець Ради Безпеки.

Саміт «Великої сімки» відбудеться у Німеччині 7-8 червня. Окрім США, до елітного клубу належать Німеччина, Великобританія, Канада, Франція, Японія та Італія.

Дивіться також: Великобританія претендує на Чемпіонат світу з футболу-2018

Великобританія готова прийняти у себе ЧС-2018. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG