Спеціальні потреби

США та Куба вдруге перенесли переговори про відкриття посольств


Круглий стіл високопосадовців США та Куби у Вашингтоні, 21 травня 2015 р.
Круглий стіл високопосадовців США та Куби у Вашингтоні, 21 травня 2015 р.

Помічник Держсекретаря США сподівається на успішне завершення переговорів, однак, каже, є питання, які треба доопрацювати.

Представники США та Куби на переговорах у Вашингтоні цього тижня не змогли домовилися про відкриття посольств і повне відновлення дипломатичних відносин.

Помічник Держсекретаря США у справах західної півкулі Роберта Джейкобсон заявила, що зберігає оптимізм щодо успішного завершення переговорів, однак є деякі питання, які необхідно доопрацювати.

Кубинський дипломат з питань відносин зі США Хосефіна Відаль по завершенню зустрічі сказала, що переговори проходять досить успішно, хоча про досягнення домовленості в цілому поки що не оголошено.

За словами обох високопосадовців, відновлення «функціонування посольств» є головною метою цього раунду переговорів.

Переговори стартували у четвер, 21 травня. Цього ж дня журналіст кубинського державного телебачення вперше за останні 50 років була присутня у прес-центрі Білого дому і змогла поставити питання речникові Адміністрації Президента США.

Як вважає колишній помічник Державного секретаря США Томас Пікерінг, втримати відкритими канали комунікації зараз – одне із найважливіших викликів перед Кубою та США.

«Доступ є необхідним, щоб говорити з кубинцями відверто про речі, які ми вважаємо неприйнятними, і щоб вони могли так само відверто говорити з нами. Це не вулиця з одностороннім рухом», - зазначив дипломат.

Ввечері у четвер стало відомо, що перемовникам не вдалось досягти компромісу. Переговори продовжили ще на день, до 22 травня, утім вони також закінчилась безрезультатно.

Комуністична Куба сподівається, що Сполучені Штати знімуть її з американського списку країн, які підтримують тероризм. Барак Обама заявив про намір це зробити у квітні після зустрічі з Раулем Кастро на Всеамериканському саміті у Панамі.

За словами професора Легранде з Американського університету, президент Куби призначить посла у США відразу після вирішення цього питання.

«Президент Кастро заявив, що як тільки Кубу знімуть зі списку країн, що підтримують тероризм, вони відразу зможуть призначити послів. Таким чином він дав зрозуміти, що інші питання уже узгоджені», - розповідає Вільям Легранде, професор Американського університету.

29 травня спливає термін, коли Конгрес США повинен підтримати чи відхилити ініціативу Президента щодо виключення Куби зі списку спонсорів тероризму.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG