Спеціальні потреби

Керрі та Заріф продовжують ядерні переговори


Держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф другий день поспіль проводять у Швейцарії переговори про статус ядерної програми Тегерана.

У вівторок вранці Керрі і Заріф дві години розмовляли в місті Монтре. Після обідньої перерви вони продовжили переговори.

Під час перерви журналіст запитав Заріфа, як просуваються переговори. Той відповів: «Ми стараємося, ми стараємося».

Іран і так звана група «5+1», куди входять п’ять постійних членів Радбезу ООН і Німеччина, намагаються встигнути укласти рамкову угоду щодо ядерної програми до призначеного ними самими терміну – 31 березня. Остаточної угоди вони повинні досягнути до 1 липня.

Група «5+1» намагається домогтися скорочення можливостей Ірану зі збагачення урану та розробки атомної зброї. Іран натомість наполягає, що його ядерна програма має суто мирний характер і вимагає зняття міжнародних санкцій.

За повідомленнями іранських ЗМІ, Заріф у вівторок заявив, що Іран вступив у переговори з «повною щирістю», але не збирається погоджуватися на «жадібні та нелогічні вимоги сторін, залучених до переговорів».

Як передає іранське інформагентство ІРНА, заява Заріфа стосувалася коментарів, з якими виступив у понеділок президент США Барак Обама.

Обама сказав агентству Reuters, що для досягнення угоди Ірану доведеться погодитися на «замороження, яке ми зможемо перевірити» стратегічної ядерної діяльності принаймні на 10 років.

Керрі, виступаючи перед журналістами в понеділок, зазначив, що самих лише санкцій буде недостатньо для усунення занепокоєння Заходу з приводу іранської ядерної програми.

«Необхідно, щоб Іран дав чіткі гарантії того, що його програма справді має мирний характер», – сказав Керрі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG