США та Німеччина взяли на себе роль "поганого та хорошого поліцейського" у перемовинах із Росією. У рамках цієї схеми Америка дає сигнал, що серйозно розглядає надання Україні зброї і відтак початок прихованої війни з Москвою. Натомість, на Меркель покладено місію донести до Путіна дипломатичний варіант вирішення кризи. Про це пише дослідник Європейського центру Карнеґі Ульріх Шпек.
На думку експерта, ефективність такого маневру Заходу значно обмежена тим, що Росія перебуває у кращій позиції для агресії проти України, ніж США - для її захисту.
"Тож хороший поліцейський у нас Меркель, а поганий - Обама. Головне для цього маневру, щоб загроза застосування сили здавалась реальною... І ось тут Меркель зробила тактичну помилку, коли раніше виключила надання Україні зброї. Тепер по-суті у Заходу немає палки у перемовинах з Москвою ( є лише пряник - прим.), - написав експерт у серії твітів.
Справді на "войовничий" сигнал з Вашингтона, коли кандидат на посаду міністра оборони США в ході Сенатських слухань у середу заявив, що підтримує надання Україні зброї - Москва вже відповіла власним сигналом.
Сьогодні Володимир Путін підписав указ, відповідно до якого цього року на військові збори буде призвано громадян, які перебувають у запасі.
"Військовослужбовці запасу призиваються
до збройних сил Росії, внутрішніх військ МВС Росії, органи держохорони та служби безпеки. Їх допускається відправляти на збори не частіше одного разу на три роки, ймовірно не довше за 2 місяці", -
пояснює Лента.ру.
У такій ситуації Ульріх Шпек не виключає, що
Захід, по суті, блефує, а метою повідомлень про можливе надання зброї є перевірка реакції Москви.
Відтак на майбутніх перемовинах із Заходом щодо вирішення конфлікту в Україні Путін перебуватиме на заздалегідь більш виграшній позиції. Відповідно, Москва насправді готова виключно до переговорів про розчленування України.
Переговори про розчленування України
"У залишку маємо війну Росії з Україною і Захід, який не хоче починати приховану війну проти Росії. Путіну куди легше загрожувати застосувати ще більшу силу. Йому Захід вже відвів статус непередбачуваного божевільного. Натомість Обама та Меркель цілком передбачувані. Зараз Путін може думати, що він нарешті довів Захід до кондиції, щоб почати переговори про розчленування України".
Водночас Шпек зазначає, якщо Путін не пристане на пропозиції Заходу, він втратить свій останній шанс зберегти відносини з Європою та США. Утім і з цієї ситуації Москва може знайти вихід - попереджає Шпек.
"Найбільш ймовірним результатом зустрічі Меркель та Олланда з Путіним стане угода, яку у Москві не вважатимуть обов'язковою для виконання".
Росії нарешті вдається посіяти розбрат міє Європою та США?
Інші думки з приводу ситуації в Україні має президент аналітичного центру "Євразія груп" Ян Бреммер.
Він допускає : немає жодної гри у поганого та хорошого поліцейського, немає і скоординованого блефу Заходу. Натомість Росії нарешті вдається посіяти розбрат міє Європою та США. Цей висновок він робить співставивши заяви зі США про можливість озброєння України та сигнал президента Франції Франсуа Олланда, який заявив, що виступає категорично проти входження України до НАТО.
Справді держсекретар США Керрі, який зараз перебуває у Києві, вже заявив, що США "не беруть участі" у мирному плані Меркель-Олланда, хоча і підтримують його.
"Однією із головних цілей Путіна на міжнародній арені було створення розколу між США та ЄС щодо України. Схоже, що йому це вдається", - пише Бреммер.
"Отже Олланд та Меркель прямують до Києва з "новим мирним планом" для кризи в Україні. Нічого такого не чув про Керрі. От і думай", - твітував експерт.
А міжнародний оглядач українського видання "Новое Время" Іван Яковина іде ще далі у свої прогнозах з приводу дипломатичної місії покладеної на Меркель та Олланда з одного боку, та держсекретаря США Джона Керрі з іншого.
"Зараз Меркель, Олланд та Керрі нав'яжуть Порошенку Донбас під соусом "відновлення територіальної цілісності", доб'ються від нього гарантій вільного проїзду та провезення товарів до Криму, і, ймовірно, дадуть гарантії невступу України до НАТО. В обмін Путін скине зруйнований Донбас, який його тягне на дно, Україні і щедро погодиться на виведення військ. Війні - кінець, Україні - кінець. Мінімум - економічний, плюс повна втрата Криму. Путін - отримує зняття санкцій, ще кілька років при владі, а також слава переможця Заходу. Сам Захід отримає припинення цієї незручності та замирення Путіна. Добре, якщо є помилюсь".
Натомість кореспондент видання The Guardian Шон Вокер вважає, що варіант, якого боїться Яковина, може бути далеко на найгіршим і для України і для Заходу.
Основні дипломатичні варіанти у нинішній ситуації він бачить такими :
"Київ капітулює та бере на себе витрати на Схід, без контролю над ними; Путін запропонує неочікувані поступки; Третя Світова війна, або ж якийсь невідомий варіант".
Дивіться також : Фільми про цю війну, ще дивитимуться у Гаазі - заступник посла України у США.