Спеціальні потреби

Ексклюзив. Джен Сакі: Питання у тому, чи зробить Росія те, що зробила Україна


Ексклюзив. Cакі: Про допомогу Україні дискусії ідуть безперервно. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Ексклюзив. Сакі: Про допомогу Україні дискусії ідуть безперервно. Відео

В ексклюзивному інтерв’ю Українській службі «Голосу Амерки» прес-секретар Держдепу Джен Сакі заявила, що там врахують поради експертів негайно надати Україні летальну військову й значно збільшену грошову допомогу .

"Це дуже важливо – мати такі зустрічі. У нас запланований ряд зустрічей з представниками українського уряду та деякими новими депутатами із парламенту. Ми будемо говорити про стан речей, про те, як провести необхідні реформи й про те, як ми можемо допомогти, поки Україна перебуває у цьому перехідному періоді. Про те, як ми можемо знову надати нашу сильну підтримку українцям", - каже Джен Сакі про майбутній візит до України державного секретаря США Джона Керрі.

Втім Сакі стримано коментує сильну підтримку озброєнням та фінансуванням у розмірі по мільярду доларів на найближчі три роки, надати яку так наполегливо закликають колишні дипломати й провідні експерти.

В адміністрації у нас тривають безперервні дискусії стосовно допомоги українському уряду
Джен Сакі

"Як ви знаєте, це група дуже поважних колишніх чиновників, але зараз вони не представляють американського уряду, хоч і служили цьому уряду в минулому. Ми розглядаємо їх пропозиції. В адміністрації у нас тривають безперервні дискусії стосовно допомоги українському уряду, надання якої ми сподіваємося продовжити. Лише протягом останніх кількох місяців ми збільшили нашу підтримку до 118 мільйонів на нелетальну допомогу", - говорить Сакі.

Днями американськаа преса повідомила про можливу зміну курсу адміністрації Барака Обами. Експерти заявили, що президент США може піти на надання Україні смертоносної військової допомоги. Прес-секретар Держдепу таку можливість не відкидає, але й не підтверджує. Каже політика США в питанні України поки що залишається незмінною. А розв’язання військового конфлікту на сході України США бачать лише в мирних переговорах.

В Україні йде повномаштабна війна, а не гібридна - експерти. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

"Ми бачимо дипломатичне рішення цього питання. І ми підтримали б також політичне рішення цього питання. Як ви знаєте, є Мінські домовленості, які Росія і підтримувані нею сепаратисти просто повинні запровадити".

"Україна це зробила. Україна здійснила кроки, для того, щоб реалізувати певні компоненти Мінських домовленостей. Питання в тому – чи Росія готова зробити те саме. І якщо вони готові – ми б зняли частину санкцій, які були на них накладені", - говорить прес-секретар Дердждепу.

Те, що поки що дипломатія поки що не спрацювала, а ситуація на Сході від початку новго року лише загострюється – пані Сакі розуміє. Однак знову і знову наголошує, що основа основ для розв’язання кризи в Україні – дипломатичні переговори. Зі свого боку США, за словами речниці Держдепу будуть збільшувати фінансову допомогу. За останні місяці вона вже зросла до 118 мільйонів доларів.

Дивіться також : Українське на Санденсі : "Російський дятел" та "Кастинг Оксани Баюл"

Українське на Санденсі : "Російський дятел" та "Кастинг Оксани Баюл". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG