Спеціальні потреби

На Путіна неможливо впливати дипломатично


У Білому домі відмовились від концепції зони інтересів Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

У Білому домі відмовились від концепції зони інтересів Росії

Спеціальний кореспондент «Голосу Америки» у Держдепі Скотт Стернс про США, Україну та Росію.

Скотт Стернс, який чимало часу проводить в Держдепі і регулярно супроводжує Джона Керрі в його офіційних поїздках, пояснює, чому, коли почався Майдан, США так повільно реагували на події в Україні.

"Визнання легітимних інтересів Росії в цьому регіоні, ставлення до України як до частини сфери впливу Росії панувало в Державному департаменті і Білому домі. Хоча адміністрація Обами і підтримувала Майдан, прозахідний рух, рух до більшої інтеграції з Європою і підзвітного уряду, існувала думка, що США все одно повинні враховувати інтереси Росії в цьому регіоні. Частково це пояснюється ще й тим, що співпраця США і Росія є дуже важливим по безлічі інших питань - по іранських ядерних переговорах, в питанні повернення Північної Кореї за стіл переговорів у форматі шестисторонньої групи, в питанні сирійської хімічної зброї та по Сирії в цілому", - сказав спеціальний кореспондент "Голосу Америки" у Держдепі Скотт Стернс.

Однак, коли Росія анексувала Крим і вторглася в Донбас, ставлення змінилося. Впливати у своїй зоні інтересів на сусідів - економічно і політично – одна справа, захоплювати їх території – зовсім інша.

"Тоді адміністрація Обами зробила більш жорстку лінію, запровадив санкції і, найголовніше, здійснивши тиск на європейських партнерів, щоб і ті приєдналися до санкціонної політики щодо Росії", - додав Скотт Стернс.

Стернс згадує, що надія на швидке вирішення конфлікту в Держдепі виникла, коли був збитий «малайзійський Боїнг».

"У Держдепі тоді реально виникла надія на те, що Путін відступить і перегляне свій підхід до України. Тоді Вікторія Нуланд заявила, що у росіян є можливість відступити, повернутися в міжнародне співтовариство, отримати скасування санкцій. Існував оптимізм, що Путін прийме цю пропозицію", - відзначив Скотт Стернс.

На сьогодні в Держдепі з приводу ситуації в Україні панують дві позиції, які ... є взаємовиключними.

"На сьогодні переважна думка в Держдепі така, що зброя і військова допомога не є вирішальними факторами. Правильним походом для адміністрації Обами є продовження санціонного тиску. У Держдепі вважають, що немає військового вирішення конфлікту в Україні, а треба використовувати важелі в рамках Мінських угод, щоб домогтися виведення російських військ. Адміністрація Обами прекрасно розуміє, що не може змусити Володимира Путіна прийняти якесь рішення, не кажучи вже про виведення військ", - сказав Скотт Стернс.

Дивіться також: Російські ЗМІ нафантазували "неготовність США" до ядерного удару

Російські ЗМІ нафантазували "неготовність США" до ядерного удару
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім: як Вашингтон допомагав Києву у 2024 році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG